Stiri

amiel

Active Member
Trenulist
24 Decembrie 2016
125
48
Bucuresti
Avem de-a face cu doua pandemii. Pandemia de coronavirus si pandemia de dementa si/sau prostie . A doua cu mult mai grava si de care nu stiu cum si cand vom putea scapa.
"Actinea in forta" de la muzeul CFR, nu ne arata altceva decat lipsa de educatie si cultura al unor ..... ceva.

amiel

Active Member
Trenulist
24 Decembrie 2016
125
48
Bucuresti
Avem de-a face cu doua pandemii. Pandemia de coronavirus si pandemia de dementa si/sau prostie . A doua cu mult mai grava si de care nu stiu cum si cand vom putea scapa.
"Actinea in forta" de la muzeul CFR, nu ne arata altceva decat lipsa de educatie si cultura a unor ..... ceva.

sesamcave

Well-Known Member
Trenulist
1 Aprilie 2016
817
76
Brexit country.
Salut,
O stire mai ...altfel:
O pisica a a intarziat un tren din Gara londoneza Euston cca 2.5 h in data de Marti, 2 Martie curent.
Pur si simplu s-a urcat pe acoperisul trenului si...nu s-a mai dat jos de acolo decat atunci cand a avut chef. :)
Nimeni nu a indraznit sa intreprinda vreo actiune din cauza retelei de inalta tensiune si , as adauga eu, a publicitatii negative daca s-ar fi intamplat ceva rau cu pisica in timpul unei posible interventii...
Calatorii au fost transbordati intr-un alt tren !
Cheersm
Marius.

• Haha
Reacții: AdyAero și amiel

amiel

Active Member
Trenulist
24 Decembrie 2016
125
48
Bucuresti
Salut,
O stire mai ...altfel:
O pisica a a intarziat un tren din Gara londoneza Euston cca 2.5 h in data de Marti, 2 Martie curent.
Pur si simplu s-a urcat pe acoperisul trenului si...nu s-a mai dat jos de acolo decat atunci cand a avut chef. :)
Nimeni nu a indraznit sa intreprinda vreo actiune din cauza retelei de inalta tensiune si , as adauga eu, a publicitatii negative daca s-ar fi intamplat ceva rau cu pisica in timpul unei posible interventii...
Calatorii au fost transbordati intr-un alt tren !
Cheersm
Marius.
De fapt nu este de ras. Oamenii de acolo iau foarte in serios astfel de "probleme".

• Like
Reacții: sesamcave

GFN

Well-Known Member
Trenulist
14 Octombrie 2010
1.079
1.104
Bucuresti
YAHOO
contactless
Daca veneam cu laserul pisoiului meu o plimbam de cateva ori de la un cap la altul pe acoperis ,apoi o dadeam jos imediat, , oameni fara idei si initiativa:(:(:(

anvo5555

Active Member
Trenulist
21 Februarie 2016
247
224
Bucuresti
Posibil, dar fiind vorba de o pisica de UK, adica mai cu ifose, poate nu voia sa urmareasca laserul, nefiind "regal" :) :) :)
Ce am testat eu in materie de lasere pe matze au fost 100% succes, dar nu se stie niciodata.

• Haha
Reacții: sesamcave

Horia_Radulescu

Consilier tehnic
Super Moderator
Trenulist
14 Februarie 2008
6.215
1.215
Mulhouse, Alsacia
Asta imi aminteste de caricatura lui Ralph Ruthe in care, in Rai, Isus ii spune lui Dumnezeu (Tatal) "De ce nu faci nimic? Lumea se duce de rapa!" si Dumnezeu (cu un pisoi in poala) raspunde "Ce sa fac? Nu vezi ca doarme pisica?" :D