Suprapreturi pe OLX

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Raman de fiecare data placut surprins cand vad ca ceva (pana si un banal rahat ), daca are placute CFR si brusc ii creste valoarea,
Nici nu stiu daca valoarea este data de Piko model nou BR 01.5 DR cu decodor de sunet sau de faptul ca este inmatriculata CFR 150 000, ambele in nici un caz pentru ca dau conflict major.
 
Vanzatorul respectiv pune placute sau decal CFR cam pe tot ce prinde. A avut la vanzare un Fleischmann BR103 cu decal CFR - toata copilaria am stat aproape de intrarea in gara Predeal prin vacante si am vazut (cel putin) sute de locomotive si trenuri trecand - nu as fi ratat un BR103 :)
 
  • Haha
  • Like
Reacții: GFN și AdyAero
La vremea respectiva, in afara de EA-uri, DA-uri si LDH-uri nu prea vedeai altceva. Dar erau multe si functionale, trageau trenuri lungi dupa ele.
 
O simpla cautare este suficienta ca orice sa se convinga ca piata este plina de acest model cu preturi intre 100-150 lei, se gaseste si pe site-uri din afara la preturi de pana in 30 de euro.
 
Un decodor tOm plux 16 care se vrea din descriere Zimo plux 22
Atentie sa nu va pacaliti.

Vad ca pana la urma anuntul a fost editat .
 
Ultima editare:
Ma uitam pe OLX dupa scara N si am dat de niste vagoane , nu noi, ci "complet noi nefolosite, in cutie originala".
Ghiciti ce nu se potriveste :D

 
Este un banc cu Radio Erevan:

"E adevarat ca Ivan Ivanovici a castigat o Lada la loto? Raspuns Radio Erevan: In principiu da. Insa nu a fost Ivan Ivanovici ci Piotr Petrovici. Si nu era masina, era o bicicleta. Si n-a castigat-o, i-a fost furata. Restul e corect."

Cam asa si aici, nu-s Eaos ca-s Fals, nu-s PKP ca-s DB si nu-s albastre ca-s maronii...
 
Probabil furate. Nu a existat set cu cate trei vagoane Fal(n)s 183 ale DB in gama Start, ci doar vagoane individuale sau seturi de doua vagoane. Doar vagoanele individuale au primit autocolantul rotund pe cutia transparenta. In seturile de doua Falns-uri nu se punea autocolant.
 
Cel mai probabil furate, doamna/ domnisoara pe langa fabrica de la Arad a mai spart un magazin de moda si unul de gablonturi , la ce vinde pe contul dumneaei.
A avut mai multe start seturi si altele N la Fleischmann si daca nu le-a furat, sigur a incurcat cutiile la ele, am salvate cautari pe site-ul de vanzari si m-am uitat pe anunturile ei cand am fost semnalat de aplicatie, dar nu ma intereseaza scara N.
Mai jos este poza de la anuntul dezactivat cu vag. Eaos de la care provine cutia.
 
Ultima editare:
Am vazut si eu. Scutur din cap si trec mai departe. Tara de hoti era si cand am plecat acum 26 de ani, tara de hoti a ramas si acum.
 
Nokia a inchis fabrica ani in urma tot pe motivul ca angajatii ieseau cu chilotii plini de componente. Acum astia ies cu vagoane.:eek:
;)