Suprapreturi pe OLX

GFN

Well-Known Member
Trenulist
14 Oct 2010
728
436
Bucuresti
YAHOO
contactless
Ce imi plac mie astia care cred ca au inventat smecheria si altii sunt fraieri si nestiutori.

AdyAero

Active Member
Trenulist
9 Sep 2008
225
29
38
Bucuresti
Nu e la suprapret, dar e amuzanta descrierea (probabil tradusa automat cu cine stie ce site):
Locomotiva tremule HO

Salut
Pun la vanzare 2 locomotive Pennsylvania railroads IHC HO
Pretul pt cea neagra este de 450 ron iar pt cea visinie este de 400 pt ca are o mica ruptura(vezi poza 8)
GG-1 este un alergător foarte neted, cu un mecanism complet de tracțiune cu 12 roți și motoare duble cu 3 poli de armături înclinate (fiecare având o volană de alamă.La 12 volți care circulă liber, viteza a fost de 115 MPH la scară, care este cu doar 5 MPH mai rapid decât prototipurile maxim 110 cu angrenaj pentru pasageri. Viteza minimă susținută a fost de aproximativ 4,75 MPH, ceea ce este excelent, având în vedere raportul de viteze 7: 1. Tragerea maximă a curentului care circulă liber la 12 volți a fost de doar 0,13 amperi, iar curentul maxim de blocare a fost aproape de 1,2A.

• Haha
Reacții: anvo5555 și SSL

GFN

Well-Known Member
Trenulist
14 Oct 2010
728
436
Bucuresti
YAHOO
contactless
Atentie la locomotiva aceasta!!!
Nu este Rivarossi cum scrie vanzatorul .
Locomotiva este LIMA cod 203007

GFN

Well-Known Member
Trenulist
14 Oct 2010
728
436
Bucuresti
YAHOO
contactless
Deja au inceput samsarii sa scoata EA-ul la pret dublu la vanzare.

• Like
Reacții: AlexDB

AlexDB

Member
Trenulist
21 Feb 2019
32
5
36
E pus anuntul preventiv, sa se obisnuiasca publicul...inca mai sunt stocuri la pret de 1100 lei :D

anvo5555

Active Member
Trenulist
21 Feb 2016
127
11
Bucuresti
Samsarul de serviciu e la datorie, observ...
Problema e ca lumea cumpara de la el, din pacate. Am facut un test si am salvat cateva produse de la el in lista de favorite si au disparut intr-un timp suficient de scurt sa imi dea de gandit.
Trist, foarte trist...
Pe de alta parte, mai dai si de cate un anunt de faci frisoane
https://www.olx.ro/oferta/vagon-tren-scara-ho-IDcZR1I.html#f8f585380c

Revista cu tot cu vagon a costat 5 lei, la vremea aparitiei, totusi

AdyAero

Active Member
Trenulist
9 Sep 2008
225
29
38
Bucuresti
Detalii superbe!
Vagoanele fac parte din colectia personala, sunt ca si noi, au fost expuse in vitrina, sterse de praf ocazional
Priceless!
Dispar anunturile automat dupa 30 de zile, trebuie reactivate manual si daca depasesti un numar de anunturi trebuie sa platesti mai mult.

veb

Active Member
Trenulist
16 Feb 2015
58
0
Bucuresti
Cand a aparut in magazine 060EA - seria 45 Siemens ?
Eu o urmaresc de ceva vreme pe un site unde era la 'precomanda' iar acum e 'stoc 0'.

AlexDB

Member
Trenulist
21 Feb 2019
32
5
36
Cred ca miercuri au intrat in stoc, tot atunci au fost onorate pre-comenzile si a inceput si specula :D.

AdyAero

Active Member
Trenulist
9 Sep 2008
225
29
38
Bucuresti
Cand a aparut in magazine 060EA - seria 45 Siemens ?
Eu o urmaresc de ceva vreme pe un site unde era la 'precomanda' iar acum e 'stoc 0'.
O gasesti pe stoc cu ridicare personala in Bucuresti.

AlexDB

Member
Trenulist
21 Feb 2019
32
5
36
Super Oferta calda, direct din cuptor!
:D:D:D

Edit: Cred ca e la misto anuntul :D

• Haha
Reacții: Radu161

SSL

Active Member
Trenulist
10 Iul 2015
60
12
Bucuresti
Super Oferta calda, direct din cuptor!
:D:D:D

Edit: Cred ca e la misto anuntul :D
Posibil - prima poza e pe capacul de la WC, a doua in cuptorul cu microunde. Poza cu EA-ul in masina de spalat banuiesc ca n-a iesit ok din lipsa de lumina. Bine ca n-are jacuzzi, ca cine stie ce alte poze vedeam... :cool:

AlexDB

Member
Trenulist
21 Feb 2019
32
5
36
Daca cine cumpara azi locomotiva cu 1100 lei si peste 1 an, din diferite motive, o vinde si constata ca e un obiect de colectie, ceva cautat si de mare valoare, poate cere pe ea 1300-1500 lei... nu e de condamnat. Dar ce vad la samsarii astia...ma mir cum de nu fac credite la banci pentru a cumpara toate loturile de locomotive, pentru a le revinde la suprapret. Iar ceea ce priveste producatorul: daca exista cerere, se mai poate reproduce un model, de exemplu ea delfin?

Zsoe

Member
Trenulist
13 Mai 2012
40
3
Targu Mures
Daca cine cumpara azi locomotiva cu 1100 lei si peste 1 an, din diferite motive, o vinde si constata ca e un obiect de colectie, ceva cautat si de mare valoare, poate cere pe ea 1300-1500 lei... nu e de condamnat. Dar ce vad la samsarii astia...ma mir cum de nu fac credite la banci pentru a cumpara toate loturile de locomotive, pentru a le revinde la suprapret. Iar ceea ce priveste producatorul: daca exista cerere, se mai poate reproduce un model, de exemplu ea delfin?
Eu citesc regulat un forum de trenulete unguresc, si de fapt in Ungaria exista de ani buni cel putin o persoana arhicunoscuta de forumisti, care face acest lucru. Cand mai apar modele ale locomotivei electrice V43 (folosit de MAV), produse in serii mici mici de un producator autohton (Függerth), atunci persoana respectiva intra in magazin si cumpara mai multe bucati, dupa care pune anunturi pe siteuri gen olx la un suprapret de aproximativ 40% fata de pretul afisat pe siteul magazinului unde aparuse inital modelul. Si nu numai. Pe acel forum cineva a postat, ca aceasi persoana a cumparat 20 de bucati 060 EA cu pantografe simetrice de la un magazin de aici din Romania, si le vindea in Ungaria din nou cu aprox. 40% mai scump fata de pretul magazinelor din RO.

Ultima editare: