Intrebari venite de la incepatori.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
img0129uw3.jpg

Foto Silviu
 
Am si eu o problema, am primit cadou ptr. fi'miu de 3 ani si ceva, un start set de la piko de acum n- ani. Pe spatele sinelor scrie PIKO 1/4 760. Ma poate ajuta cineva cu un info despre ele si daca se pot lega cu sinele mai noi (tocmai am achizitionat de rally cateva). Si daca cineva recomanda un start set ptr al meu pusti (cineva cu experienta similara) :D
 
pepyxxl a spus:
Am si eu o problema, am primit cadou ptr. fi'miu de 3 ani si ceva, un start set de la piko de acum n- ani. Pe spatele sinelor scrie PIKO 1/4 760. Ma poate ajuta cineva cu un info despre ele si daca se pot lega cu sinele mai noi (tocmai am achizitionat de rally cateva). Si daca cineva recomanda un start set ptr al meu pusti (cineva cu experienta similara) :D

Pai daca ai luat linii de la rally de ce nu incerci sa le cuplezi si te convingi singur daca se poate.

Daca liniile vechi sunt din tabla, profil U intors, sigur nu merg.

Set pentru junior? Oricare dintre cele cu preturi mici.
La 3 ani, multi inainte!, nu prea stiu eu ce intelege el din trenulete.
 
@LDH

Intrebarea corecta era cum se pot lega. Si sunt profil U intors, deci ma resemnez si mai achitionez in continuare

Intelege destule... tataia lucreaza cu trenuri
 
Si daca tot suntem la FAQ pentru incepatori, merge sa construiesc o diorama(sau ceva ce se vrea o diorama) pe o placa de PAL nelaminat fara sa-i fac cadru?

Si cred ca o sa mai stresez lumea cu intrebari, pe masura ce o sa-mi vina sau nu o sa gasesc pe aci' prin forum
 
pai daca tot cumperi linii de la rally,vezi ca are sine adaptoare care te ajuta sa
racordezi profil u cu cele noi,profil I
poti sa faci o maketa pe o placa de PAL....insa depinde...pe ce o asezi?
 
tu prisma rost poti face de la kibri de geamuri resuri sficul taiate si smirghel. cam asa.
 
train a spus:
@ mpursu multumesc am observat acuma ca am tastele ninlac de m si m inloc de n am curatat tastatura si am inversat tastele :( :( :( :(

si intraducere ce inseamna? adica in limba romina.