Info Probleme

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Va salut! Mi-am schimbat adresa de email [aici si exact din acea zi primesc mesaje spam, si nu unul, gramezi . Imi puteti spune motivul, va rog?
 
Va salut! Mi-am schimbat adresa de email [aici si exact din acea zi primesc mesaje spam, si nu unul, gramezi . Imi puteti spune motivul, va rog?

@Chode nu am nici cea mai vaga idee de ce tu primesti spam exact din aceasi zi....probabil in acea zi ai intrat si pe alte siteuri sau te-ai inregistrat pe undeva....noi nu trimitem spam-uri si nici nu furnizam vreo adresa de email pe undeva, site nu este infectat :).

P.S. e suficient sa trimiti un email la o persoana care este infectata cu vreun troian.....si adresa ta poate sa primeasca spam...
 
Multumesc, nu am trimis email cuiva de pe acea adresa de email si nici nu m-am inregistrat pe alt site, doar aici.
 
Multumesc, nu am trimis email cuiva de pe acea adresa de email si nici nu m-am inregistrat pe alt site, doar aici.

Ramane varianta ca iti este virusat telefonul/calculatorul.

Baza de date a forumului este criptata, din server nu pleaca nimic....virusat am fost doar ...cu COVID.
 
  • Sad
Reacții: AdyAero
Au mai avut cateva persoane din cercul apropiatilor, atat in Romania cat si afara si oboseala a fost prezenta in toate cazurile. Cele mai multe au fost usoare, numai in doua cazuri s-a lasat cu spitalizare si intr-unul chiar cu intubare. :( Se pare ca varsta nu are prea mare importanta in gravitatea evolutiei bolii.
 
Salut,
Am şi eu o problemă....maaare.
Azi am observat-o.
Folosesc pe laptop ca browser Mozilla Firefox.
Ei bine , NU mai pot accesa " forum lokomotiv" neam...îmi zice că nush ce certificate nu-s în ordine.
Pe Microsoft Edge merge....
Tare îmi e ca cei de la Microsoft să nu fi făcut vreo coşonerie tipică lor şi să nu îţi mai meargă X browser pe care îl ai ca să faci switchul la Edge.
Am încercat să intru în browser cu about:config şi să văd dacă la security.enterprise , certificatele sunt pe True or False...sunt setate pe True şi câmpul e oricum inaccesibil.
No....am intrat şi în Options la Firefox, Certificates, găsit forum lokomotiv, dat delete şi tot nu mere.
Heeeelp !
Cheers,
Marius.
PS:
Postat de pe Android ..
 
Salut,
@Horia_Radulescu Multumesc de raspuns.
Am golit, am dat flush la DNS , am facut niste setari interne....
Pana la urma, am inchis tot, dat restart la laptop...si merge...
Stiu ca , inainte de asta, am facut si un Update la Flash Player ( cred ca ultimul update posibil inainte de a nu mai putea fi folosit in decembrie )...
No merge acum...
Nush de ce nu a mers...eu asa ceva nu am mai intalnit.
Nici www.google.com nu mai puteam accesa....
Marius.
 
Salutare


se poate verifica daca e o problema locala cu PC sau cu forum.

aici:

si aici, pentru verificare comunicarii prin IPV6:

 
Salut, am deschis si un thread pt aceasta problema dar copiez si aici intrebarea mea, poate gasesc o rezolvare.

N-am mai trecut pe aici de ceva timp si ma gandeam sa mai postez o poza din colectia mea.
Vad ca nu exista link sa-ti faci user nou pe storage de unde am tras concluzia ca se foloseste cel de pe forum.
Am incercat sa ma loghez pe storage dar imi spune ca parola nu e o corecta si cand dau sa-mi reseteze imi spune ca username-ul/email nu au cont valid pe storage.

Alt help/tutorial nu am gasit.

Aveti cumva vreo sugestie?
Kuky
 
  • Like
Reacții: mrpuf
Salut, am deschis si un thread pt aceasta problema dar copiez si aici intrebarea mea, poate gasesc o rezolvare.

N-am mai trecut pe aici de ceva timp si ma gandeam sa mai postez o poza din colectia mea.
Vad ca nu exista link sa-ti faci user nou pe storage de unde am tras concluzia ca se foloseste cel de pe forum.
Am incercat sa ma loghez pe storage dar imi spune ca parola nu e o corecta si cand dau sa-mi reseteze imi spune ca username-ul/email nu au cont valid pe storage.

Alt help/tutorial nu am gasit.

Aveti cumva vreo sugestie?
Kuky

salut

Contul de pe storage se activeaza manual de catre mine,
Trimite-mi te rog un PM si ti-l activez
 
Buna. As fi avut nevoie de specificatiile pentru standardul romanesc de module( candva, undeva, le-am descarcat, dar nu le mai gasesc), dar nu mai apar desenele. Nu s-ar putea reposta sau reactualiza schitele? Nu cred ca este vina calculatorului, am incercat de pe 3 unitati, si cu Win10 si cu XP. Multumesc.