Info Probleme

ICRA

Well-Known Member
Trenulist
24 August 2011
811
108
Bucuresti
doar daca mergi pe profilul utilizatorului si vizualizezi fiecare topic, alta varianta nu stiu sa existe.
Deci eu când incarc o imagine direct din post gen iconița din bara de sus, nu se duce pe storage automat? Toate imaginile update de diverși sunt stocate la grămadă?

crystyv

Ajutor de mecanic
Trenulist
31 Decembrie 2015
390
117
Timisoara
forum.lokomotiv.ro
WEBSITE
https://forum.lokomotiv.ro/
Deci eu când incarc o imagine direct din post gen iconița din bara de sus, nu se duce pe storage automat? Toate imaginile update de diverși sunt stocate la grămadă?
depinde unde anume o incarci, pozele nu merg la gramada.
Daca folosesti metoda de UPLOAD IMAGE, poza merge in storage lokomotiv, direct in contul tau, daca folosesti ATTACH FILES, pozele se salveaza in alta parte, mai nou exista si atasarea pozei prin MEDIA, care se salveaza in acelasi spatiu ca si attach files. Dar toate pozele sunt asociate unui cont, nu sunt toate la gramada.
Singura problema este ca forumul nu are capacitatea sa listeze toate pozele atasate de un user si nu cred ca o sa aiba asa facilitate.

Ultima editare:
  • Like
Reacții: ICRA

ICRA

Well-Known Member
Trenulist
24 August 2011
811
108
Bucuresti
Nu merge am încerca, tine de o setare pe care o poți face? Ai putea să limitezi la 50Mb

cosmin78

Well-Known Member
Trenulist
28 Aprilie 2007
6.066
450
Porto/Craiova
YAHOO
cosminn78
Si la mine tot mic apare. Ba chiar ,ultimul meu post este cu litere mai groase.
Parca inainte, pe telefon, nu erau atatea reclame si subiecte (de pe forum) relationate. Cand postez de pe telefon, trebuie sa fiu extrem de atent, altfel imi iese din pagina, cu bazarul ala pe ecran. Iritant.

felippe

Mecanic de locomotiva
21 Ianuarie 2006
1.554
85
-
De ce eu nu vad absolut nicio reclama? Folosesc Ad-blockers in toate browser-ele dar, din curiozitate, le-am dezactivat pentru Lokomotiv si, in continurae, nicio reclama. Nu ca as vrea sa vad vreuna...

Gam3

Moderator
Super Moderator
Trenulist
18 Iunie 2016
5.669
1.198
Iași
Eu sunt înregistrat și văd reclamele.

Screenshot_20200506_221845_com.android.chrome.jpgScreenshot_20200506_221822_com.android.chrome.jpgScreenshot_20200506_221656_com.android.chrome.jpg

felippe

Mecanic de locomotiva
21 Ianuarie 2006
1.554
85
-
Din cauza unei alte extensii instalate in Firefox (DuckDuckGo Privacy Essentials) nu erau afisate reclamele - oricum, sunt atat de intrusive incat ma bucur ca nu le vad - poate nu m-ar deranja daca ar fi mai discrete. Pe de alta parte, o donatie modica lunara pentru a contribui la cheltuielile legate de plarforma ar fi acceptabila.

• Like
Reacții: SSL