diorama lui bogdan_g

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
bogdaneeee vezi ca esti prea -n margine cu linia
si daca vrei sa mai pui un peron un stalp il lipesti ca mine cu cuburi
- la poze va arata trenu pe marginea pamantului :D
 
:D dupa o perioada (destul de lunga) de pauza la macheta ... (a trebuit sa rezolv ceva probleme legate de servici ) revin si sunt sigur ca am sa o fac in mare forta.

deseara am sa prezint (upload-ez) ceva poze cu noul layout al machetei mele. schimbari majore ... gara pe diagonala, sub gara o remiza pt 5 loco, corectat pantele la max 5%, eliminat toate r2 (piko) -urile


respect,
bogdan.
 
asa va arata macheta ... (sper sa fie forma finala) mai mult de atat nu am putut face ... (am vrut si gara lunga si oras mare ... si mina de carbune ce sa mai ... am vrut detoate..)
 
cam incarcata,prea multe linii.in poza de la mijloc,la sfarsitul diagoanlei,macazul acela cu abatere pe dreapta...daca ai fi folosit un macaz cu
abatere pe stanga ,evitai sicana creata de curba macazului ci contracurba de dupa...
in prima poza....macazul triplu nu are ce cauta acolo,mai degraba 2 macaze succesive,poate in depou sa ii gasesti loc la cel triplu.
 
mda ... ai dreptate cu macazul cu abatuta spre dreapta de la capatul diagonalei ... insa nu aveam cum sa fac altfel ... daca il puneam spre stanga nu mai aveam cum sa 'conectez' linia care duce la mina de carbune.
despre macazul cu trei cai ... acolo este un depou si acele linii o sa intre sub oras acolo fiind locul de odihna al locomotivelor( care sper sa iasa pe rand de acolo). despre incarcare ... este drept insa o buna parte din linii vor 'disparea' fiind acoperite de dealuiri ( in spatele orasului) si munti (practic ambele latimi ale dreptunghiului vor fi acoperite)
 
macazul cu abatere pe dreapta il schimbi cu cel de pe partea opusa care este pe stanga,care la randul lui formeaza o sicana...