Colectia lu' Robert

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Daca nu pozezi una rosie, ma supar rau di tat! Asa ca vezi un dieSSel cu biele si alte cele. D XII imi place in mod deosebit, m-as da cu una pe diorama. Am vagoane pentru ea, dar masina nu, carevasazica le imping cu deshtiu :|

Revii in forta, sau Forta e cu tine 8)
 
O achizitie de ultim moment este un set de patru vagoane, bineinteles de la Trix si in special K.Bay.

Setul este compus din urmatoarele coduri:
-23469
-23470
-23471
-23472

Da, mai bine va pun cateva poze!



Vagon bagaje, PPu 17660






Vagon clasa 1/2, ABBu 14353






Vagon clasa a 3-a, CCu 13017






Vagon clasa a 3-a, CCu 13018





Mie personal imi plac foarte mult aceste vagoane.
Acu' voi care credeti ca este cea mai potrivita locomotiva pentru aceste vagoane?
Momentan este trasa de D XII.
 
B74MRV a spus:
Sal Robert
Super piesele. Loko pt ele nu este EP 3/6?

Nu stiu, probabil. Daca cea mai potrivita este 3/6, o sa am o mare problema. Nu se gasesc decat modele vechi si nu imi place niciuna.



Diverse achizitii:






















 
Am mai achizitionat un set de doua vagoane de la Marklin, cod 45250, bineinteles K.Bay.
Detaliile sunt la ele acasa. Imi trebuiesc osii DCC neaparat.




Un alt set de trei vagoane tot de la Marklin, cod 45260, K.Bay.






O locomtiva draga mie, BR 92 DRG de la Liliput, cod 131352 momentan analoaga. Belea!





 
pot sa zic ca e aparatu ideal pt trenulete
super poze ff fain incadrate

evident frumoasa si colectia
dar stancile alea raman piesa ta de rezistentza ;-)
 
mixu a spus:
pot sa zic ca e aparatu ideal pt trenulete
super poze ff fain incadrate

evident frumoasa si colectia
dar stancile alea raman piesa ta de rezistentza ;-)

Sa stii ca este un aparat foarte bun. Imi trebuie putina rabdare ca sa mai invat un pic din setarile lui.
Multumesc frumos pentru aprecieri!
 
Ete si o locomotiva EP 3/6 de la Trix, cod 22056, K.Bay, dotata cu generator de fum si decodor. Danseaza pe sina de zici ca-i manelista. Urat de tot. V-a ajunge la prietenul Andrei pentru o remediere generala.





 
Un alt set de trei vagoane, drag mie, de la Trix este format din cod 23016, 23017 si 23018, bineinteles K.Bay, a intrat azi in depoul meu.

Vagon clasa I/II



Vagon clasa a III-a



Vagon bagaje

 
Din gama CFR isi face loc in colectie si vagonul de dormit T2s de la Amintiri Feroviare, cod 20051. Are detalii destul de interesante dar in opinia mea nu foarte bine finisate.

Parerea mea!








 
Un set de patru vagoane interesant de la Roco, K.Bay, cod 64000. Nu sunt foarte incantat de calitatea lui dar merge o data.






 
Un set de trei vagoane de la Trix, format din codurile 23226, 23227 si 23228, K.Bay. Nici acestea nu exceleaza la calitate.