Colectia lu' Robert

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
aooleu andreiule.... chiar trea' sa pui linkul ala? e bestiala loco, dar simt aroma de photoshop. daca modelul arata chiar asa, e din categoria must have :confused:
 
Foarte bine prietene ,bine ai revenit ,eu tot la fel le colectionez cumpar ce-mi place,i-mi place sa le si plimb dar mai am de bagat la diorama.
 
brcosminp a spus:
Chiar eram un pic descumpanit cand te-am auzit vorbind de LEGO :D - ma gandeam... cat de tare te-ai lovit la cap ?....bine-ai revenit. Iti doresc cat mai multe modele care sa-ti umple inima de bucurie indiferent de epoca...

Ramane si LEGO de actualitate, dar numai LEGO Technic.
 
andreiul a spus:
Gogule, daca tot zici ca nu mai vrei sa te axezi pe o epoca anume, iti fac si eu o recomandare. Momemtan o vrem si eu si vali Obiwan; poate ca daca cumparam 3 bucati, astia de la Brawa o sa ne faca o reducere. Mai jos, link-ul catre model:

http://www.brawa.de/en/products/h0/locomotives/diesel-locomotives/42700-diesel-locomotive-gravita-15bb-werkslok-voith-turbo.html

Da, arata senzational! E ce trebuie!
 
dcm a spus:
Bine ai revenit Robert.

Astept cu nerabdare sa finalizezi modulul pentru poze :D

Toate cele bune

dcm

Multumesc frumos, mai am de bibilit un pic pe la el.
Nu sunt foarte multumit de cea iesit si de aceea mai dureaza.
 
Ferrocarril a spus:
Felicită’ri pt. revenirea în forţă’! Poţi fi un exemplu pt. mulţi ce sper㒠la alte vremuri. Evident, cea mai bun㒠soluţie ar fi s㒠cumperi ce-ţi place şi cât te ţin buzunarele. O întrebare am, locomotiva e cumva prea uşoară’? Vezi min 2.44 - 2.47. Multe achiziţii cât mai plă’cute ţie.

Multumesc frumos!
Nu stiu sa-ti raspund la intrebare, locomotiva este destul de grea, probabil este o senzatie din cauza faptului ca roata centrala nu are bandaj.
 
robertanasa a spus:
andreiul a spus:
Gogule, daca tot zici ca nu mai vrei sa te axezi pe o epoca anume, iti fac si eu o recomandare. Momemtan o vrem si eu si vali Obiwan; poate ca daca cumparam 3 bucati, astia de la Brawa o sa ne faca o reducere. Mai jos, link-ul catre model:

http://www.brawa.de/en/products/h0/locomotives/diesel-locomotives/42700-diesel-locomotive-gravita-15bb-werkslok-voith-turbo.html

Da, arata senzational! E ce trebuie!


chiar ma bucur ca te poti regasi si in afara sferelor K bay sau DRG.

Cu diesela aia super megadetaliata poti transporta Adleru' spre un parc de distractii. Asta si scriam mai 'nainte : un pas mic de la 1 la 6, un pas urias pentru trenulism. :D

io zic sa zabovim totusi si pe o zona intermediara, apare la Brawa electrica lu' Orient expreSS :|
 
robertanasa a spus:
brcosminp a spus:
Chiar eram un pic descumpanit cand te-am auzit vorbind de LEGO :D - ma gandeam... cat de tare te-ai lovit la cap ?....bine-ai revenit. Iti doresc cat mai multe modele care sa-ti umple inima de bucurie indiferent de epoca...

Ramane si LEGO de actualitate, dar numai LEGO Technic.

Hmm ....cand zisesi de Lego ma gandeam la categoria Lego pre-scolari nicidecum la modele tele-infra-comandate...nu e o optiune atat de caraghioasa dupa ce-am vazut pozele, in fine, de luat in seama insa nu de urmat :D
 
O locomotiva care mie personal mi-a placut si imi place foarte mult este E 71 de la Roco.
Am reusit sa o readuc in colectie. Imi place de-mi vine rau.
 
brcosminp a spus:
robertanasa a spus:
brcosminp a spus:
Chiar eram un pic descumpanit cand te-am auzit vorbind de LEGO :D - ma gandeam... cat de tare te-ai lovit la cap ?....bine-ai revenit. Iti doresc cat mai multe modele care sa-ti umple inima de bucurie indiferent de epoca...

Ramane si LEGO de actualitate, dar numai LEGO Technic.

Hmm ....cand zisesi de Lego ma gandeam la categoria Lego pre-scolari nicidecum la modele tele-infra-comandate...nu e o optiune atat de caraghioasa dupa ce-am vazut pozele, in fine, de luat in seama insa nu de urmat :D

Bai nene ma faci sa fiu invidios :D :D
 
Si cum inca nu m-am vindecat total de K.Bay am reusit sa aduc in colectie cateva modele care mie imi plac foarte mult.

Locomotiva cu aburi Gt 2x4/4, de la Trix, cod 22055, imi place de mor in chinuri pentru ca are si sunet.



Locomotiva cu aburi D XII, tot de la Trix, cod 22704, digitala.



Locomotiva cu aburi D II, de la Rivarossi, cod 1383, digitala.



Locomotiva electrica EG 2x2/2, de la Trix, cod 22000, digitala.


Imi place electrica asta rau rau rau.
 
renasti ca pasarea Phoenix!!!!!!!!felicitari!imi pare bine ca iti conturezi iar o colectie de invidiat. nu pot sa-mi inchipui ce s-a petrecut in sufletul tau cand ai luat decizia de a renunta la colectie ,dar ceea ce va urma va fi ca o rasplata la ceea ce ai indurat.iti doresc tot binele din lume,fericire in familie ca este cea mai importanta si o colectie cat mai mare.