Colectia lu' Robert

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
E si tu acu'! Nu sunt luate brusc, le-am luat in vre-o 10 zile, nu toate odata.
Era bine daca era vre-o banca sau vama la mijloc, imi luam numai de la MicroMeta in sus.

In ceea ce priveste link-ul pus de tine, nu pot sa spun decat ca viata e greu!
Apropo, uite-l pe colegul Andrei cum se chinuie prin Bucuresti.

 
In depoul meu CFR isi face loc si celebra locomotiva diesel 060 DA cu dungi de la Tillig.







Va rog a se observa ca mi-a lesinat fluierul.
 
Tot pentru CFR vine si vagonul de clasa a 1-a de la Tillig.
Am incercat sa pozez ceva detalii dar nu prea am avut ce, in comparatie cu vagonul de dormit de la Amintiri Feroviare.






 
In acest week-end am primit de la prieteni nostri de la Trains-Addicted o locomotiva CFR modificata. Locomotiva a primit farurile de la tampoane, lampile de control de la boghiuri, decodor cu sunet si un usor wheathering.















...si studioul meu foto.

In plan indepartat Andrei.












 
Am reusit intr-un final sa intru in posesia unui set pe care l-am mai avut de la Trix, cod 21250. Mie personal imi place foarte tare acest set. Lupta a fost crancena pe E-bay, dar am biruit.











Clar, prelata de la ultimul vagon trebuie refacuta.
 
O noua locomotiva intrata in depoul meu este BR 54 DRG, de la Brawa, prin bunavointa lui HGD care a avut ceva rabdare sa-i monteze un decodor cu sunet si generatorul de fum.
Multumesc frumos pentru sprijin si rabdare! Mare om!


Acu' cateva poze de prezentare.










Dupa cum se poate vedea, am si buton de ON-OFF Brawa.


Belea!
 
O alta locomotiva intrata in aceasta saptamana in depoul meu este BR 75 DRG de la Liliput. Momentan analoaga. In analog merge impecabil, sper sa mearga la fel de bine si dupa digitalizare.










In opinia mea este o locomotiva foarte bine realizata de catre Liliput.


Se mai adauga in colectie si BR 84 DRG. Belea!





 
Br 92 , 93 si 71 de la Liliput sunt mult peste nivelul Br 75, rezulta ca le-ai pus pe lista
;-)

Aburoasa de Brawa e bestiala, arata bine negru/rosu. Aici este bunica-sa KPEV:



Uimeste-te de la ce tensiune pleaca in analog si vei cauta motoare Maxxon 8)
 
obiwan a spus:
Br 92 , 93 si 71 de la Liliput sunt mult peste nivelul Br 75, rezulta ca le-ai pus pe lista
;-)

Aburoasa de Brawa e bestiala, arata bine negru/rosu. Aici este bunica-sa KPEV:



Uimeste-te de la ce tensiune pleaca in analog si vei cauta motoare Maxxon 8)

Da!
 
@obiwan - chapeau !!! pentru realizarea pozei - e perfecta !!!
robert - felicitari pentru modul in care te vindeci.....
 
O nou intrata in depoul meu este mult laudata BR 71 de la Liliput, in varianta de epoca II DRG. A fost inzestrata de catre HGD cu un decodor de sunet. Merge ceas!







Pentru mine, cireasa de pe tort este o ultima achizitie pe aceasta saptamana. Este vorba despre locomotiva cu aburi "Sauerlach" bineinteles K.Bay. de la Trix, cod 22185.









In opinia mea aceasta locomotiva are tot ce-i trebuie.
 
Am si eu o intrebare (daca se poate spune)- cit a costat bijuteria?
Banuiesc ca este din metal integral.

Multumesc anticipat pentru raspuns.
 
andrei_nsts a spus:
Am si eu o intrebare (daca se poate spune)- cit a costat bijuteria?
Banuiesc ca este din metal integral.

Multumesc anticipat pentru raspuns.

Am cumparat de aici:
http://www.hgd.ro/T22185.html
 
Azi a intrat in depoul meu un vagon de mare angajament. Este vorba de vagonul de clasa I seria 19-50 063-0 CFR realizat pe o platforma de Sachsenmodelle de catre Trains Addicted. Mie personal imi place foarte mult. Bravo!