Info Probleme

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Cristi, a disparut lista membrilor din bara albastra din partea superioara a paginii?
Lucrez la permisiuni, o sa fie mult mai relaxate, un utilizator vechi, o sa-si poata edita postul pana in 24 ore de la postare.
Daca va dispar drepturi si nu apar pana vineri, atunci va rog sa postati aici.

Lista de membri ar trebui sa o vezi, am setat la moderatori sa apara, posibil sa apara si la altii...
 
Intrebarea e cat se poate de serioasa.

Am de gand la anul sa petrec - daca situatia pandemica mi-o va permite - cateva luni la Buenos Aires, unul din orasele care ma fascineaza cel mai mult. Legislatia argentiniana privind internetul e una din cele mai complete din intreaga lume. De ce aceasta restrictie?
 
  • Like
Reacții: cosmin78
De asemenea, de ce Andorra? E o tara europeana prin care mi se intampla sa trec din cand in cand.

Daca exista o restrictie tehnica, m-as bucura sa o cunosc. Insa daca decizia e arbitrara un numar din tarile de pe lista nu au pur si simplu ce sa caute acolo.
 
De asemenea, de ce Andorra? E o tara europeana prin care mi se intampla sa trec din cand in cand.

Daca exista o restrictie tehnica, m-as bucura sa o cunosc. Insa daca decizia e arbitrara un numar din tarile de pe lista nu au pur si simplu ce sa caute acolo.
salut

lista este automata, softul a identificat spam din acele tari si le-a blocat, eu pot sa scot tara respectiva din lista, dar daca softul identifica spam din tara respectiva, o blocheaza dinn nou.
 
Nu e toata, lipsesc fo´ 4-5.

Dar de ce restrictia asta?
multe tentative de spam din acele tari...
este editata lista oricum, a mai ramas doar Cuba.

Sa aveti idee cum arata logurile, softul detecteaza automat, daca se inregistreaza un user si incepe sa faca spam, iar eu il marchez ca si spam, acel user impreuna cu email si IP incepe sa fie listat ca si spamer in mai multe baze de date...prin urmare este mai rau sa fi marcat ca si spam decat datornic la banca :)

1618921054504.png
 
Ultima editare:
Buna @crystyv

Ieri am constatat ca atunci cand incerc sa postez ceva folosind functia cea noua care permite postarea la o data ulterioara primesc mesajul "Your content has been submitted and will be displayed pending approval by a moderator."

Daca intru insa in panoul de moderare nu e nici un mesaj care asteapta sa fie validat.