Modulele Clubului Improvizat Bucuresti

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Trecere la nivel cu traverse intre sine iar inainte sa apara piatra cubica, se vede la linia din stanga si un rest langa linia din dreapta, intre linii si inaintea lor erau tot traverse din lemn

Modelism_Feroviar_Ploiesti,Valeni,Maneciu1_IMG_1458.JPG


Statia Magurele Prahova
 
  • Like
Reacții: Stefan
Hai vineri sa demontezi trecerea facuta de mine si faci tu tipul ala de trecere din poza lui Florin. Si mie imi place si aduce mai mult cu tema modulelor.
Eu unul nu ma mai bag , vineri intoarcem mudulele cu cracii in sus pentru ca vreau sa pun la punct instalatia electrica.
Poti te rog sa dai o tura la rally ? are niste prinderi pentru fire foarte misto de la noch.
Ps: intoarcem numai modulele cu macaze. Bucla ramane pe pozitii ca sa puteti lucra la ele.
 
Nah ca am mai facut o zi de pomina !
Vizitele si lipsele le trecem cu vederea, eu am pus instalatia electrica inapoi in functiune. Fara poze ca sunt numai fire.
La suprafata s-a lucrat din nou, incet dar sigur. S-a dezafectat trecerea la nivel in vederea construirii uneia mai realiste. Responsabil : andreiul.


Robert, a dat din nou cu celebra lui pasta pe suprafata drumului si pe langa drumul de la bariera.







LDH s-a ocupat de urme :







 
Arata bine . Pot sa le murdaresc eu cum le-am facut pe cele vechi daca vreti.
Punem si ce propunea gam3 ? Traverse infipte in pamant cu sina montata pe post de parapet ?
 
Ok, faci tu ca mie mi-au placut. daca si ceilalti gandesc la fel., cat priveste parapetul stiu ca chiar exista, trebuie cautat. Facuse andreiul parca...

@andreiul: ne refeream la trecerea peste sine... pai nu?
 
aaaa, pai alea sunt facute; nu le-am montat pentru ca trebuiesc vopsite...
Mai trebuie facuta si crucea mea, precum si un par pe care sa fie montata; apoi va trebui sa ma apuc de peronul din partea opusa modulului. Va fi un peron din dale de beton, fara gara, cu doi pari si o tabla.

Astept propuneri pentru ce va scrie pe tabla.

Apoi vor urma stalpii de telegraf.

Catenara nu va urma niciodata. Atata timp cat traiesc eu, pe modulele astea nu va exista catenara. Am scris treaba asta, pentru a nu exista intrebari si comentarii inutile.

PS: Am nevoie de o carcasa de gheu. Nu ma intereseaza producatorul, culoarea, inmatricularea sau sasiul.

PPS: Parapetul nu statea culcat, era numai tolanit.
 
Absolut tolanit in asteptarea recoltei de vin(ars). Stiam ca sunt facute si da, trebuie vopsite. Catenara daca va exista va exista in visele altora. Nu numai ca te-am inteles, dar sunt de acord... (PS: faza cu traitul o rezolvam... daca chiar trebuia, nu stateam noi intr-o viata de om pt catenara). Vad ca oricum te pregateai de faza asta de cand spuneai de
Mai trebuie facuta si crucea mea, precum si un par pe care sa fie montata
 
eu zic ca pe tabla nu ar trebui scris mare lucru, o tabla ruginita cu urme de vopsea si niste resturi de litere care sa sugereze " HALTA ......"