LOCOMOTIVELE ELECTRICE

silviu20061

Well-Known Member
Trenulist
27 Aug 2016
1.266
0
Bucuresti
Salut LDH multumesc mult pt.urari dar nu uita sa incerci si la castani (vezi mai sus)chiar si azi era cineva cu ceva dar soata nu a vazut ce era ca era in viteza mare a inceput sa se mai dea pe brazda cu trnuletele chiar isi da si ea cu parerea

silviu20061

Well-Known Member
Trenulist
27 Aug 2016
1.266
0
Bucuresti
La Piata Sudului(BIG BERCENI)CIND VI DE PE VACARESTI faci sensul giratoriu spre Sos.Oltenitei sieste pe stinga nu intri la bazar mergi spre magazinul CRIS-TIM nu poti rata sunt multi cu ogramada de ciurucuri pe acolo :roll:

FloS

Active Member
Trenulist
13 Mar 2016
240
0
Bucuresti
LDH a spus:
Pentru Flos

Pai vin-o duminica in Vitan
Cred ca pe la 8-9 sunt acolo
Stabilim maine seara, vedem cum reusim sa ne recunostem
OK!
LDH, vorbim maine seara pe mess ...sa nu uiti sa-l ai deschis

silviu20061

Well-Known Member
Trenulist
27 Aug 2016
1.266
0
Bucuresti
Cred ca da dar ''subiectele'' trebuiesc urmarite ca nu sunt tot timpul pe acolo dar incearca

silviu20061

Well-Known Member
Trenulist
27 Aug 2016
1.266
0
Bucuresti
acum se vad pozele la ABOROASE dar au iesit cam slab poate fac la lumina zilei miine alte poze si poate vine mos craciun mai devreme cu aparatul foto :D :D

Gam3

Moderator
Membru personal
Super Moderator
Moderator
Trenulist
18 Iun 2016
5.212
166
Iași
Salutare,
Vin eu cu o electrica,fabricata de PIKO BR 189 Re474 SBB Cargo,dotata cu mufa pentru decodor digital ,decodor ,cu 4 pantografe pentru 2 sisteme electrice, are trei faruri frontale. Acoperisul este lucrat cu detalii foarte fine.Nu are cauciucuri de frictiune.

Click pe poze

COObra

Well-Known Member
Trenulist
23 Iul 2016
696
0
Ilfov, Ciorogarla
YAHOO
coobra_78
cum adica pentru 2 sisteme electrice? :shock:
mie nu prea imi plac electricele....da frumos acoperis 8)

Gam3

Moderator
Membru personal
Super Moderator
Moderator
Trenulist
18 Iun 2016
5.212
166
Iași
Nu mai stiu sigur dar are legatura cu faptul ca strabate coridorul nord-sud,deci mai multe sisteme electrice.Sa vorbit pe undeva despre acest subiect,dar nu mai stiu exact pe ce forum.
Iata aici o harta:

Aici si un model adevarat:

Locomotiva e foarte reusita,merge cel mai realistic dintre cele 3 electrice.Pe viitor vreau sa schimb becurile cu LED-uri de 3 mm bicolore. La cat a costat e super,cine stie poate pe la anul mai iau una.

bose

Member
Trenulist
25 Mai 2016
41
0
bucuresti
YAHOO
[email protected]
am inteles. din cite stiu eu, Germania in acest coridor opereaza pe alta tensiune decit unii din vecinii ei si anume pe 15 000 V. probabil mai sunt si alte tari care folosesc o tensiune de alimentare a retelei diferita. adica asa ca in germania.

silviu20061

Well-Known Member
Trenulist
27 Aug 2016
1.266
0
Bucuresti
Cred ca urmatoarea electrica va fi BR 189 care imi place ,cred ca nu gresesc achizitionind aceasta loco electrica :D