locomotive"mari" pe fluxul de reparatie

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
bobica de mai sus este facuta in colaborare cu promat.mai jos va prezint o locomotiva reparata si care va avea un nou proprietar in polonia.
 
lucas_littleboy a spus:
te duce in eroare faptul ca sunt cuplate intre ele cu acelasi post si nu sunt simetrice ca asezare pe linie(adica postul de dus sa fie acelasi pa1 ,pc1)una inaintand cu pc1 si una cu pc2....
ok, my culpa :lol:
 
George Tofan (Âşi toĂži cei pe care îi dor inima când o locomotivă este lăsată să ruginească Âşi apoi tăiată) va fi bucuros când va vedea o poză cu un DA before Âşi cu un DA after.

DeÂştepĂži polonezii aceÂştia... consider că o modernizare costă cu mult mai puĂžin decât achiziĂžionarea unui locomotive nou-construite, aÂşa este?
 
de partea financiara nu ma ocup.nu stiu cat costa reparatia avand in vedere ca atunci cand au fost achizitionate erau devastate deja avand lipsuri mari.erau trase la gard in vederea casarii cred.
 
locomotiva din cate stiu a fost scosa la vanzare pe internet dar nu prea s-a ingramadit nimeni sa o cumpere doar ca in final polonezii s-au aratat interesati si astfel afacerea s-a incheiat , daca nu era sortita folosirii ca manevra uzinala.locomotiva arata super si pe exterior si prin interior.
 
am informatii ca la strehaia s-au taiat multe lcomotive pt fier vechii , multe serie mare deci mai noi ca fabricatie.a cam fost masacru acolo.oare cum le-au cumparat "oamenii de afaceri "de acolo?
 
Salut Nelu,

Cand a fost trasa la SIRCUC Brasov inainte sa intre in reparatie, pe placuta ei scria 1987 .
 
am fotografiat cateva materile interesante.scuzati calitatea ,dar acele postere le-am luat din electroputere acum cca 10 ani, cand mai era un pic din ce a fost odata.





 
din pacate inainte era si o "lista de referinta" cu productia de locomotive si reparatiile pe ani...acum vad ca a disparut...
 
O intrebare tampita, da asta e.
Ma intrebam cu un coleg, citind articolul de mai sus acum cateva minute, cat ar costa o loko defrisata, din cele care asteapta din pacate casarea?
Adica se vinde la pretul de fier vechi sau axista alte tarife?
Desi trebuie mult spatiu pentru asa ceva, deci o suprafata mult mai mare de teren decat pentru o casa obisnuita, ar arata bine o masinarie din asta renovata in curte :D .
Evident, nu functionala, pentru ca nefiind rude cu gigi nu ne-am permite asa ceva. Dar mai ca ne-ar bate gandul ca la batranete, sa stam la umbnra langa o bijuterie renovata pe exterior, care oricum ar arata extraordinar.
 
tot ce pot sa spun este faptul ca au mai fost interesati de achizitionarea celor "lasate la conservare" dar raspunsul patronului a fost NU categoric.din ele a reusit sa repare 3 buc care la final au aratat super.practic au facut RK.una este asta