Expozitia internationala de modelism feroviar Balatonfured

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Pentru a 6-a oara la rand am placerea sa anunt organizarea Expozitie Internationale de Modelism Feroviar de la Balatonfured Ungaria. Expozitia va avea loc in perioada 17-20 august, intr-o locatie noua si anume Centrul de conferinte si petrecere a timpului liber. Locatia a fost schimbata deoarece cladirea garii din localitate care a gazduit pana acum evenimentul se afla intr-un amplu proces de modernizare.
Afisul expozitiei:


Expozitia va contine o diorama modulara de aproximativ 100m lungime formata din modulele cluburilor din Veszprem, Viena, Oradea si Bucuresti si exponate in vitrina din cadrul Concursului de Modelism Feroviar Domonkos Andras editia a IV-a.

Planul expozitiei:
 
Succes participantilor , in special reprezentantilor modelismului romanesc ( Oradea , Bucuresti , Arad ) .
 
Astept poze si relatari , circuitul mi se pare superb si observ ca oradea are o alta gara ! Sunt tare curios despre ce gara este vorba.
 
Si eu sunt curios sa vad gara respectiva, mai ales ca autorul a promis , pe undeva, ca ii va face prezentarea de rigoare. :roll: :p
 
Catalin , Oradea nu a fost construita pentru ei ! Eu am observat cateva poze pe blogul lor , insa dupa cladirile si schema liniilor sigur nu este gara Oradea.
 
OK, scuze confuzia. Stiam ca ai facut gara Oradea dar am confundat destinatarul :)
Cred ca modelistii din Oradea ne vor face o prezentare, asa cum au facut de fiecare data, a prezentei lor la expozitii. Si atunci sigur ne lamurim :).
 
S-a mai incheiat inca o editie a Expozitiei Internationale de Modelism Feroviar de la Balatonfured - Ungaria. In buna traditie a ultimilor ani, am participat alaturi de clubul organizator "Baross Gabor" din Veszprem, clubul BK 1951 - Viena si a colegilor din Bucuresti si Arad.
Asa cum am anuntat inca de la inceput expozitia a avut loc intr-o noua locatie, intr-un spatiu putin mai restrans decat cel cu care ne-am obisnuit in ultimii 5 ani insa un spatiu suficient pentru a amenaja un traseu complex.

Pentru inceput va prezint cateva imagini realizate inainte de deschiderea expozitiei cu noile module CFC:








Imagini de pe traseu:








Diverse











Va urma!
 
Felicitari tuturor partcipantilor, noile module ale CFC arata absolut senzational. Sunt impresionat de gara Holod , nivelul de detaliere, atmosfera specifica perioadei si garniturile foarte frumoase. Sincere felicitari inca odata Paul si astept cu mare inters si continuarea!
 
Intr-adevar frumoasa diorama, a iesit frumos Holodul din fericire nu arata ca cea reala asa de ruinata si plina de vegetatie in jur. Si imi place si remiza circulara.

Ma bucur de rezultatele voastre si multa bafta in continuare!
 
Sincer, imi pare rau ca anul asta nu am putut ajunge la fratii nostri de peste Tisa.

Ii felicit pe toti cei implicati in acest proiect si asteptam multe poze si filme. Poa' sa fie si cu unguroaice, ca-s bucilacinogene rau di tat! bafta!
 
10 pe linie, pentru fiecare linie, inclusiv pentru liniile moarte... :lol:

obiwan, banuiesc ca ai vrut sa zici ca pacat ca nu ai ajuns la surorirle noastre, si la chiurtoshi colacii danselor, nu la frati...
Fratii, oricum, si-au facut de cap zilele acestea pe la CJ ...!

PS
Ce trebuie sa fac ca sa fiu primit in acest club de la Oradea ?! :wink: