Colectia Obiwan

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Obi, fain de tot animalu', felicitari.
Big-Boy era 'una dintre' cele mai mari locomotive din lume.
 
Vali,

Sa-ti traiasca locomotiva! E intr-adevar cea mai mare locomotiva cu aburi din lume si implicit la scara H0. Ineluctabil va trebui sa-i atasezi macar o duzina de vagoane de marfa americane, ca doar nu o sa-i pui de-ale tale DRG.
Felicitari pentru lunga achizitie
 
buna,

nu era cea mai mare locomotiva din lume una sovietica de la Kolomna cu sapte sau opt osii cuplate, care depasea cu mult Big-Boy-ul si ca tonaj si ca dimensiuni numai ca a fost mai putin mediatizata?
 
Si ne lasi cu ochii in soare? Nu toti de aici isi cumpara carti.
Spune macar cum se numea, imposibil sa nu o gasim pe net.
 
http://de.wikipedia.org/w/index.php?title=Datei:Andreev.jpg&filetimestamp=20050712233753
 
uite exact asta caut in biblioteca acum - pana acum insa fara succes.

era un "derivat" al clasei SZD A.A. din 1935 (2'G2') folosita in Donbas.
 
Tare fratilor locomotiva asta :lol:
S-o stapanesti sanatos oby :D
 
Felicitari pentru achizitie, si multe "mile" pe diorame. Am si eu "uratenia" in varianta Athearn Genesis
 
multumiri la baieti! acum sa ma vad cum dracu' fac rost de 135 de vagoane americane :D
 
intre timp, un vagon european, pentru produs canicula in vagoanele de pasageri. Producator Fleischmann, modelul fara decodor si generator fum:







un inceput de garnitura DRG:

 
vagon frantzuj de facut atelier cu ielectrozi de ascutit cutite pentru alegeri. Produs de Electrotren, era normal sa-mi placa cum sta vopseaua pe el, nu?