Colectia Obiwan

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Nasol. Nu are bavuri, pariez ca plasticul nu crapa singur, de plictiseala. Cum se intampla, desigur, cu plasticul folosit de alte firme. Iti dau adresa mea postala sa mi-l trimiti, gratuit desigur. Ca sa te scap de nenorocirea aia, nu de alta.
 
o sa tin cont, colega.

Prima trifazica din colectie, prin amabilitatea apropiatilor de toate gradele a ajuns in sfarsit pe raft de ziua lui io. Este un FS 431 de la Rivarossi si ma capteaza prin ciudofilia afisata ostentativ la adresa celorlalte jucarii. Multumim ;-) pe aceasta cale celor care urmaresc topicul, furnizorului, producatorului si faunei din parlamentul roman (pentru care devin zoofil si astept sa le iau interviu la ferma).



 
Bine mai Vali, de ziua ta iti inchizi tu telefonu'....?

LA MULTI ANI!

(Vezi ca toti aia din ferma s-au carat la crasma... te asteapta!)
 
La Mulţi Ani şi... la multe trenuri şi realiză’ri de înalt㒠ţinut㒠artistic㒠& funcţională’!
36.gif
 
Ramanem la vagoane pana palmam bani pt loko. De la Electrotren, vagon GRI cu super pereti inalti pentru carat Ceva. Habar nu am ce tragea Renfeu cu ele, probabil caprine ovine si alte woodre.



 
Vagon destinat animalelor de talie mica. Avea 3 etaje si acces separat pe fiecare. De la gaini, gaste, purcei, miei etc.... Verisori de-ai lui au circulat si la noi pana prin '70.
 
Da, imi place cand Cosmin este de partea mea. Desi sunt de la acelasi producator, mai sunt si decalaje de standard.


Dedicatie speciala pentru Rastel, care insista cu convingere pe electrice verzi, E 44 039 DRG, noua versiune Roco: