Colectia lui ALX

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
nu am idee, ca poate si culoarea cum sta in soare aia reala sa se estompeze in timp, cel putin albastru ala..
 
Salutari tuturor
A sosit in colectie la mine si Electroputere LDE3500, produsa la Craiova in numar de 30 bucati construite intre 1976 si 1984 pentru britanici, primind si clasificarea BR 56.
Macheta cu cu nr 13 (reprezentand a 13a locomotiva facuta la noi) e produsa prin 2008 de hornby si e destul de rara in stare ca noua cum am luat-o eu.
Are toate 4 usile functionale (se pot deschide), ventilatoare functionale pe carcasa, iar cabina e foarte detaliata incluzand chiar si un extinctor.
6.jpeg2.jpeg7.jpeg8.jpeg3.jpeg4.jpeg5.jpeg1.jpeg
 
EA parca este mai deschis la culoare de fapt cine are culoarea corecta sau amandoua sunt corecte dar au nuante diferite ?
O parere personala. Din ceea ce am vazut eu, cred ca albastrul mai inchis de la DA este cel mai aproape de realitate. Dar, cel mai corect, ambele trebuie privite cam din acelasi unghi afara, la lumina naturala. Dar, daca EA-ul a fost vopsit cu mai multi ani inainte, e posibil sa se fi decolorat de la soare. Totul este destul de relativ.
 
Faină piesa. Scara este care este.

Păcat că a fost una din petele pe firma uzinei producătoare...
 
Faină piesa. Scara este care este.

Păcat că a fost una din petele pe firma uzinei producătoare...
te referi la cea reala? ca de aia stiam si eu ca au avut probleme mari la produsul finit
 
Da. Beneficiarul a dispus stoparea producției la Craiova și fabricarea restului de locomotive in UK.
 
is luati de la un ungur si mi-a garantat ca is unguri
 
Mi-a sosit in colectie si bbmot, ruda directa a malaxa-ului nostru
WhatsApp Image 2021-09-10 at 16.27.36.jpeg
WhatsApp Image 2021-09-10 at 16.27.32.jpeg
 
  • Like
Reacții: Chode