turnanta N

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
pentru vagoane pe osii e ok; mie imi place de mor ce am vazut in poza aia. trebuie sa facem o sedinta si cu guru ldh; deasemenea, trebuie sa caut in cutia cu maimute niste reductoare, deci, sincer sa fiu, mai degraba as merge pe varianta unui reductor pe curea (am niste walkman-uri dezafectate pe acasa). Trebuie sa studiez un pic problema, sa vedem cum facem ca oprirea sa se faca unde trebuie si cand trebuie.
 
am si eu un walkman sony. cred ca e foarte bun. de cand cu mp3-urile nu mai ascult casete, asa ca pun la dispozitie walkman-ul pentru realizarea maretelor turnante. abea astept sa ne apucam de treaba
 
da. walkman-ul inca mai functioneaza. desi nu prea multumitor deoarece eu i-am pus acumulatori si de la un timp parca nu mai e ce a fost. cred ca i-au daunat acumulatorii
 
Iata un tutorial cu foarte multe poze despre cum se poate construi o turnanta electrica; rezultatul este mai mult decat spectaculos:

http://houmrovyvlaky.bluehost.cz/Galerie/Tocna/index.htm

unii dintre voi cred ca stiu deja linkul
 
urmaresc evolutia dioramei de un an,as putea spune ca pagina omului este un adevarat curs de modelism,plus ca are multe "how to do" la partea digitala.
 
no. m-a lasat fara cuvinte. arata superb. mai bine decat cele de firma, parerea mea. imi plac chestiile astea home made, mai ales cand ies perfect.
 
andrei, nici nu planuiesc sa o termin intr-o saptamana. pana ma apuc eu sa fac diorama la N,cred ca e timp destul sa fac doua turnante, nu una. asa ca nu ma grabesc. incet si bine.