Train Fest 2012 by Trainsylvania Railway Club

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Se poate pân㒠la Aninoasa, dar noi promovă’m Oraviţa-Anina.
Un bilet cost㒠5,2 lei
Da mesaj privat si o sa primeşte prin posta bilete la expoziţie.
 
Sustin demersul salvarii liniei de cale ferata Oravita Anina, pe care am strabatut-o in aceasta vara, dorind a reedita calatoria si in primavara, alaturi de un grup mai numeros. De altfel am promovat in masura posibilitatilor, pe cat am putut si prin eforturi personale acest traseu unic.

Pe de alta parte, cred ca ar fi o idee interesanta, evident daca exista posibilitatea, de a edita fisierele video care se vor strange cu siguranta in urma actiunii de la Cluj, pentru care felicit organizatorii, sub forma unui DVD, care sa contina imagini si filme cu macheta si activitatea expozitionala a acestor zile. Evident, contra cost, probabil ca ar fi doritori de a avea un astfel de material, ideea fiind preluata din vizionarea unor manifestari similare de afara.

Astfel, in timp s-ar putea strange o adevarata colectie, care ar marca si evolutiile sau trendurile de la un an la altul.

Bafta, si la cat mai multi vizitatori.
 
:aplauze: Felicită’ri celor care au realizat diorama :aplauze: v-a ieşit foarte bine! Dar am a întrebare, ce că’uta o locomotiv㒠epoca V în ziua cu epocile I-II?

Åži cel mai important, aţi reuşit s㒠încadraţi un element mai rar întâlnit. Am înţeles, trebuia s㒠ocupaţi cu ceva acel spaţiu...
 
https://www.facebook.com/photo.php?v=115013965331962&set=vb.380906838660019&type=2&theater