O noua Diorama HO(3mx2m)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Mie imi face impresia ca aplicatorul nu are suficienta putere sa electrizeze firele de iarba. Fa un test pe o hartie sau carton, un esantion. Adeziv, un strat mai bogat pe care pui iarba. Vezi daca e incarcata electrostatic in momentul cand sta vertical prinsa in adeziv. Adezivul trebuie sa fie si el mai gros un pic. Daca ai fire culcate, iarba este de calitate proasta. Am patit cu un pachet de pe Amazon, era contrafacut. Daca ma intrebi pe mine, personal nu as folosi iarba aplicata pe o diorama tip roca-pietris. Woodland are destule tipuri de iarba, bush, underbush, foliaj, etc, care sant perfecte pentru a reda culorile din zona. Spun asta garantat, diorama mea e facuta sa imite zona din State si cred ca e destul de realist realizata.
O sa incerc iar cu noul aplicator. Iarba este de la Faller si woodlandscenic (ar trebui sa fie ok). Imi place f mult iarba statica in amestec cu buretele fin. As vrea sa acopar destul de mult cu iarba si putin vizibil pamantul.
 
Se pare ca mi au disparut ceva postari cu terasa si restaurantul. A avut cineva probleme similare?
 

Atașamente

  • 20240126_155730.jpg
    20240126_155730.jpg
    351,4 KB · Vizualizări: 2
  • 20240126_155657.jpg
    20240126_155657.jpg
    260,3 KB · Vizualizări: 2