Mare meci mare! Debut C.F.R.Cluj in CHAMPIONS LEAGUE!

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Florinn,

ai maaaareee dreptate,insa trebuie vazut un lucru...fotbalul in ziua de azi este o afacere,iar jucatorii nu sunt
mai mult decat niste mercenari care se duc unde iese banul.

Irish,

....fara sa ma omor dupa fotbal prea mult,mi-s mai dragi trenuletele...adu-ti aminte totusi ca a fost
o perioada cand echipa nationala avea jumatate din jucatori de la U.Craiova, chiar pe vremea cand
armata si militia aveau echipele lor bine sustinute si favorizate :wink: ...insa deh,acum sunt alte vremuri,banul vorbeste,
iar o echipa din provincie nu se poate pune cu "cei mari si tari" ,CFR Cluj facand insa o frumoasa exceptie.
 
Imi pare rau daca am suparat pe vre-un ceferist. Comentariul meu a fost strict o reactie la spusele lui Gabi_Todoran. Nu eu am amintit de istorie.

@cosmin78

Ai perfecta dreptate cu o singura completare. Jucatorii Craiovei erau in proportie de 100% romani. Jucatorii CFR-ului (si nu numai !!!) sunt in proportie de 90% straini.

Va spun cu mana pe inima ca daca CFR-ul ar fi echipa romaneasca nu as zice nimic! Singurul lucru care doare este ca in INTREG fotbalul romanesc nu se pune accent pe propria pepiniera. In cativa ani Nationala noastra se va lupta pentru europene sau mondiale cu Azerbaijan sau Georgia sa faca macar un punct in grupa preliminara. - asta daca nu cumva vom naturaliza 5-6 jucatori din ligile 3-4 din Argentina...

Sunt roman si cred in fotbalisti romani!
 
Imi cer scuze, n-am vrut sa torn gaz pe foc.
Orice club romanesc reprezinta Romania, orice s-ar spune. Ca nu ne place ca joaca atitia straini.. e vina noastra, uitam ca fotbalul are de cistigat si din asta. Jucatorii romani ar trebui sa invete sa fie cu adevarat profesionisti.
Sincer prefer un titlu cistigat cu straini...prin joc, unuia cistigat cu valize sau cu presiuni pe arbitri si adversari. Valoarea unei echipe de fotbal ar trebui sa se vada doar prin joc pe terenul de fotbal.
 
Salut,

sunt perfect de accord cu ce zice Gabi,

@Irish_Railways cel putin pe mine nu m-ai suparat, nici nu-s CFRist, nici macar microbist, eu doar tin cu cea mai buna echipa din Cluj, daca la anu U s-ar bate pt titlu as tine cu U.

Insa cred ca e o mare diferenta de mentalitate intre jucatorii de la CFR si cei de la alte echipe si ar trebui sa caste si ceilalti ochii si sa ia atitudine in consecinta.
 
Stimati colegi,
Eu am creat acest topic pt. ,,chibiti'' sau microbisti , cum vreti sa spuneti!Dar observ , cu parere de rau , ca lucrurile au degenerat :confused: Inteleg supararile fiecaruia legate de nerealizarile sau esecurile echipei favorite , dar de aici pina la afirmatiile lui Dr2005 e o cale lunga. Asa ca va propun tuturor sa ne pastram calmul si sa comentam in termeni civilizati , chiar daca ne supara anumite lucruri :aplauze:
 
Cale poate o mai fi, dar nu e prea lungă. După cum se poate vedea cu ochiul liber, majoritatea fotbaliÂştilor români sunt, vorba unui antevorbitor, mercenari, care joacă unde le iese banu', ban care, în general, iese indiferent de evoluĂžia pe teren a fotbalistului, dat fiind că cluburile oricum nu trăiesc doar din ce câÂştigă la competiĂžii Âşi câte bilete vând.
 
Nu i-am rupt :-? dar am cistigat , totusi , cu 2-1 :D Joc destul de bun al nationalei in repriza a doua. Sa nu uitam ca a fost un meci amical :bye:
 
vjr19 a spus:
Lasa ca-i rupem pe francezi, la anul (si la multi ani, as adauga eu). :evil:

post-78-1198139948.gif
 
ÂŞi ajungem iar la republica bananieră... să fim serioÂşi, România e în UE doar pe hârtie. Practic, e doar o piaĂžă de desfacere pentru produsele made in UE, după ce tot prin ,,grija" UE ni s-a dus naibii toată industria. Trăim într-o Ăžară unde ,,baronii locali" merg cu maÂşini luxoase (sau, mai nou, cu elicoptere), la fel alte câteva categorii de ,,salariaĂži", precum fotbaliÂştii, în vreme ce alĂžii se calcă în picioare când vreun politician dă un mic Âşi-un pahar cu bere ca pomană electorală. Trăim într-o Ăžară unde MiliĂžia se ia de un pasionat de autobuze care pozează într-o staĂžie, dar se face că nu vede alte lucruri, începând de la o banare traversare neregulamentară Âşi terminând cu tâlhării, vătămări corpolare Âşi alte lucruri mai grave. Deci... într-o republică bananieră în toată putere cuvântului (ba chiar avem Âşi palmieri, să fie Âşi decorul de republică bananieră :)) )

Revenind on-topic: îmi menĂžin părerea din mesajele anterioare. FotbaliÂşti ca cei din ,,generaĂžia de aur" nu o să mai avem prea curând, iar dacă o să îi avem în mod sigur o să plece să joace undeva unde pot face performanĂžă, în niciun caz în România, unde X are salariu mare doar că el a mai jucat cine Âştie pe la ce echipă de nu Âştiu pe unde, chiar dacă nu a făcut nimic acolo.

------
Nu se poate redenumi topicul ăsta măcar în ,,Fotbal" sau ,,Fotbalul românesc"?
 
Salutare ,,microbisti'' :lautar:
Astazi seara iar ,,mincam fotbal pe piine'' :D
-
Oricit de aiurea este campionatul nostru intern , avem totusi 2 echipe in Liga Campionilor :aplauze: Azi joaca una din ele :eek: Hai sa-i ,,tinem pumnii'' :wink: FORZA STEAUA! Chiar daca pierde la München , important e sa nu cistige nici Fiorentina.In acest caz calificarea in Cupa UEFA se va decide in ultimul meci , cel de la Bucuresti ,cu echipa lui Mutu. Daca ar bate Lyon , la Firenze , ar fi SUPER :kiss: