LDH HO

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
http://www.lokforum.com/viewtopic.php?t=2761&sid=178f0b6d702c86f9ab5bcee50d983efd
atat am gasit...
 
primul test la feţele de boghiu


WP_20150920_004.jpg
WP_20150920_005.jpg
 
În acest week-end am printat prima locomotivă la scara HO cu noua imprimantă. Asta deoarece printul la HO durează cam 8-10 ore depinde de locomotive. La această scară ies printuri superbe. Am făcut ceva poze afară la soare cu macro. Nu e finisată deloc, ce se mai vede albicios este de la materialul suport. Programul la această imprimantă pune material suport pentru orice detaliu.
Printul e din ABS.

vizionare plăcută


DSCF0014.jpg
DSCF0014_1.jpg


DSCF0015.jpg
 
Salut Cristi,
da sunt printate. Printasem toate mărunțișurile, inclusiv barele de pe șasiu, dar au fost printate cu cea veche cu PLA și când le-am îndoit unele sau rupt altele nu, m-am enervat și le-am făcut din sârmă. Nu am mai avut răbdare să le printez cu imprimanta cea nouă, din ABS.
ABS-ul e mai moale.
 
Sunt curios cum va arata vopsita. Ma tot gandesc cum se poate realiza dunga aia laterala. O sa fie albastra gen CFR Calatori sau varianta gri old school?