Imperiul Lupului

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
LA MULTI ANI!

Sa aveti un an plin de realizari din toate punctele de vedere.

Tocmai m-am intors dintr-o excursie la Valea Plopului unde am petrecut un revelion duhovnicesc alaturi de cativa colegi de ai mei de la Teologie.
Am calatorit pentru prima data cu Sageata Albastra si mi-a lasat o impresie buna, dar raman pasionat mai mult de trenurile copilariei.

Toate cele bune.
 
Eu pt "fostele" mele casute am folosit UHU.Lipeste f bine si repede. Mai poti comanda si online de pe www.revell.ro - acolo au niste adeziv destul de bun "Contacta Professional" si costa cam 10,7 ron / 12.5 grame. La "viitoarele" casute cred ca o sa folosesc tot UHU. Mi s-a parut mai bun de folosit decat Contacta. Plus ca daca comanzi de la Revell dureaza cam 1 sapt daca ai noroc si cam 3 daca nu ai. Eu nu am avut! :lol: Plus ca UHU il poti procura mult mai repede (eu l-am luat din Carrefour).
Numai bine si spor la treaba!
 
Multumesc mult. Cred ca am sa caut UHU. MI-a cazut un tampon de la locomotiva si inca unul se clatina. :shock:
 
@ lupul alb

poti face o "drumetie" in interes "trenulistic" pe Pantelimon, imediat ce intri dinspre Obor
pe stanga ai sa vezi un magazin UltraPro
intra fara sfiala si ai sa vezi un colt pentru modelisti
acolo gasesti "lipici" de la Revell si alte multe dar de care nu cred ca ai nevoie

spre deosebire de UHU, parerea mea, Revell face o lipitura "moale" adica daca ai gresit poti dezlipi fara sa strici plasticul - ajunge la "maturitate" cam dupa 24 de ore

cu Revell poti face si premontaj, o picatura si pui piesele una langa alta si iti dai seama unde trebuie intervenit pentru retus

mai poti gasi Revell si la etajul III al magazinului Cocor - la standul Modelism
 
Aha ,deci si la magazinul Cocor se gaseste Revell ,nu de alta dar este mult mai aproape Unirii decit Pantelimon :D :D :D
 
Desigur, Unirii pare mai tentant. Dar o adresa mai exacta a celui de pe Pantelimon? :)

Cred ca as face o vizita nu numai pentru un lipici, ci si pentru altele.
 
Dar nu exista tampoane ca piese de schimb, si nu mai trebe sa lipesti nimik?
 
Cred ca tampoanele de la www.jucarii.com.ro nu se potrivesc la jucaria mea, sau, cel putin, nu sunt de acelasi model, astfel incat pentru un tampon dezlipit trebuie sa le schimb pe toate. :shock:

Mai bine il lipesc
 
o intrebare pentru rally

ai cumva setul acesta in stoc? si daca da, cat costa?

http://www.trenulete.ro/index.php?ml=4&sc=2&sct=64&pg=62&lrc=10&vc=0
 
cred ca are o eroare asa ca revin cu imaginea setului. stiu ca una din figurine am vazut-o pe diorama lui rally si pcq si de atunci mi-a ramas gandul la ele.
 
Nu, nu am setul

<r>Nu, nu am setul , de fapt uita-te pe site ... il vezi ?<br/>
La NOCH sunt sute de seturi , nu le aduc decat la comanda, altfel toate figurinele se dau separat , nu cred ca sunt multi care ar dori un set de 6 figurine la 30 RON , sau mai mult . Nu uita , la set de 6, platesti si ambalajul <E>:cry:</E> <br/>
rally</r>
 
nu, nu l-am vazut. dar mi-am bagat in cap sa-l am.

deocamdata nu pot face nimic pentru diorama mea pana ce nu mai fac o investitie mai serioasa in sine. si pana in vara sper sa cumpar sine de vreo 165 RON, numai doua macaze ma duc peste 100 RON, dar abea astept sa le iau. de la rally, bineinteles. :D

cred ca am facut si o tampenie. cred ca am stricat un macaz. de cateori trecea trenul, iar el era schimbat in cealalta directie, eu nu-l mai schimbam, ci lasam locomotiva sa o faca. acum imi deraiaza trenul cand ii schimb directia. nu cred ca am explicat bine, mi-ar fi fost mai usor sa pot arata pe viu ce se intampla.

pot sa sarbatoresc o 100 de postari pe acest forum cu acest mesaj

:)
 
Pai asa le spune liniilor care se schimba de la macaz in orice caz ia si verifica prin comparatie cele doua macaze pe care le ai si vezi ce este in neregula acolo :D