Diorama lui Ionel

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Ionel, ce raza ai sub bidoanele albastre?sa nu faci sub R2 ca s-ar putea sa ai probleme cu unele locomotive.
 
oricum este cam mica raza ca am incercat sa pun sina R2 si era raza prea mare trebuia sa folosesc sina R1 dar am hotarat sa iau sina flexibila
 
pai cu flexibila te poti duce sub R 1 si apoi distractie cat incape. Vei rula locomotivele mai lungi ca avioanele... Adica in mana, pe deasupra :D
Asculta la un incepator ca mine, care e in faza de proiect de diorama:
nu lucra sub R2 ca regretele vin rapid.
 
pe unde era sina prima data cam deraia locomotiva acuma am mai ramas cu sina a vad pe unde o mai pun ce mai fac cu ia
 
Salut Ionel,
Indiferent ca-ti merge lok mehano nu este o treaba buna, poate mai tarziu mai achizitionezi inca ceva. Raza o sa fie mult prea mica.
1 Tamponul de la lok o sa se loveasca cu tamponul de la garnutura. Fiind vagonul mai usaor decat lok o sa-ti sara de pe linie.
2 O lok cu osia mai lunga nu o sa poata sa mearga pe r1 si asa o sa deraieze.
 
am inteles dar sina R1 nu am decat trei bucati si am folosit in locuri unde trebuia sa mai inchid unghiul