Diorama Ho 3x1,5m

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Aseara am avut un vis....un plan diabolic zic eu ;-) ;-) . Este vorba despre trecerea mult asteptata de la analog la digital. Cum? Avand in vedere ca sunt clasa a 8 la sfarsitul clasei ii vor ruga pe parinti sa imi dea un cadou ca am fost constincios si ca am intrat la un liceu bun ;-) ;-) ;-) . Ii voi ruga sa imi dea 200 lei + 70 de lei pe care ii am in pusculita + inca 200 de lei ( mama imi da in fiecare zii 5 lei sa am la scoala, dar eu ii pun deoparte ;-) ;-) ). Cu acesti bani voi cumpara macaze pentru a face mult asteptata legatura intre circuite, dar atentie...fara clipsuri izolatoare...De ce?...Pentru ca pe 22 august este ziua mea...alt plan diabolic :confused: :| ...cu banii primiti de ziua mea + banii de la rude si alti prieteni voi achizitiona start kit Piko Digi 1. Si atunci nu voi mai avea probleme cu analogul. M-am gandit mult la asta si am decis ca mai bine fac aceasta investitie decat sa ma chinui in viitor!..Ce spuneti??
 
m-am razgandit...cu banii stransi voi termina diorama ca asta este visul meu...digitalizarea o pot face mai incolo dupa ce o termin fara prea mari stricaciuni...stiu ca sunt nehotarat dar nu vreau sa ma aman cu un an terminarea ei..va ramane in analog cu niste schimbari( voi izola bucati de circuit din gara pentru a putea rula 2 loko)
 
heiiii.....bine v-am regasit intr-o perioada in care, de postat nu am mai postat....dar am lucrat mult la diorama...am terminat in proportie de 85% realizarea reliefului cu aracet si prosoape de bucatarie (imi place cum a iesit :lol: )...am mai si ,,tras,, niste fire si...cam atat...astazi mi-a venit livrarea de la rally http://www.jucarii.com.ro...las pozele sa vorbeasca:
livrarea

set gara faller 190415

magazin edeka piko

si cateva accesorii



si acum sa trecem la diorama (sinele le-am protejat din cauza prafului care mi le strica din timpul lucrarilor)...mie chiar imi place cum mi-a iesit relieful:











si am mai amenajat o zona cu o sina de cariera parasita...bineinteles ca ce vedeti cu alb in interior va fi vopsit in gri




ceva pietre aruncati in mine?
 
Imi place lucrarea ce o executi.Daca vrei sa vorbim mai multe despre microbu ce nea parazitat lasami id tau pe privat:))
 
multe s-a schimbat de cand nu am mai postat...s-a ,,infiltrat,, si tata si m-a ajutat sa inteleg partea de electricitate a fizicii, m-a invatat cum sa intrerup circuite, cum sa folosesc switch on/off pentru sectiuni intrerupte, cum sa fac iluminari in case..etc...m-a luminat...si acum in sfarsit inteleg acea chestie cu intreruperea sectiunilor:D...dar na...nu am mai legat intre ele circuitele cum mi s-a sugerat sa fac...nu imi pare rau...poate mai incolo imi va parea...dar atunci deja ma voi apuca de a 2 diorama(in viitor)...succes la toti cu trenulitul
 
Imi place capatul de mina... portalul l-as face in stilul vechi al minelor, eventual si o secerea cu ciocan sau o stea deasupra... ce zici?

frumos...
Ai insa muuult d elucrat inca, abia acum vine partea frumoasa, zic eu
 
Omu nu se grabeste,este curios doar :D .PRoblema e ca toti asteptam continuarea asa ca,dai baiate :fluierat: :skul: