Colectii si Colectionari 2009

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Modulul meu de colt si-a inceput existenta acum vre-un an si ceva.
Scopul lui era sa inchida circuitul de sine din camera mea, dar in acelas timp sa fie si mobil pentru a putea utiliza usa camerei. :)

Pe la inceput arata asa:
 
In continuare, viaductul de piatra NOCH isi stabileste pozitia exacta in peisaj.
Am avut grija ca sub sina sa pun o banda de aluminiu care sa tina fixe marginile vaii astfel incat viaductul sa fie imobilizat cat mai bine.



 
Dupa aceasta etapa constructiva, modulul a fost abandonat din lipsa de timp.
Baiatul meu imi fractureaza aproape tot timpul liber. Dar, lasa, ca se face el mare.
Intre timp constat ca pliantele de la ING sunt tare haioase pentru el.



Nu imi mai aduc aminte pasajul care l-a amuzat atat de tare. :)
 
Cu 3 saptamani inainte de acest eveniment minunat de la Brasov, am continuat lucrarile la acest modul de colt.

Peretii vaii incep sa prinda contur, se monteaza catenara si se realizaeaza un modul nou de 25cm/25cm pentru a putea face conexiunea cu modulele de la Brasov.









 
salut tuturor si felicitarile de rigoare de asemenea!!!
dati-mi voie sa va spun ceva,mai mult sau mai putin legat de expozitie,dar poate ca mai invatam cite ceva din spusele noastre,fie bune,fie rele.
dupa cum se vede, eu sint in atena (braila ,origine).ceea ce ma bucura in ceea ce citesc in acest forum este legatura ce exista intre cei participanti fie aici la forum,fie in general...este un lucru bun,poate cel mai bun din tot ce se face...fiindca multi dintre domniile voastre sinteti prieteni,sau cel putin cunostinte.de ce spun asta?fiindca aici in grecia exista modelism pe "caste"..marklin separat,piko,in alta parte, roco ceva mai incolo si tot asa pt toti ceilalti...nu exista club feroviar,niciunde in grecia. :( :( :-x
fiecare este pt el!!!nu exista ajutor din partea nimanui, mai ales daca este dintr-o "casta" diferita!!!
ma bucur pt voi,ce faceti o munca titanica si ceea ce iese din efortul d-voastra fara doar si poate neavind interese de tip economic!!!SINTETI O COMUNITATE!!!SINTETI DIFERITI!!! si chiar va invidiez!!!SINTETI NOROCOSI!!!si asa ar trebui sa va considerati!!!
CU RESPECT!!!