Colectia lui ALX

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
pai eu sunt mandru de orice model, in special CFR din simplu motiv ca imi plac trenuletele :D
 
Azi a ajuns si la mine DA-u

Eu personal sunt foarte multumit de model.







 
Salutare
A sosit si la mine un vagon de dormit heris, sunt cam nemultumit de boghiuri, in special de treaba ca rotile sunt cam blocate si nu se invart cum trebuie.






 
Frumos e cu Da -ul cu luminile aprinse.
In legatura cu Heris-ul nu fii suparat , in probe in Timisoara mie si colegului Stageexp specializat- el pe HO- , ne-a deraiat in doua randuri Heris-ul intre alte vagoane AVa si Piko etajat care mergeau perfect .
Dar ai un element de colectie CFR, la mai multe :roll:
 
pai ii freaca inclusiv un sabot de frana, o sa incerc sa dau jos boghiurile si sa le indrept da acu mii lene :)
 
In comparatie cu ND2 de Bachmann, DA-ul de Tillig e o mare varza. Vezi testul facut de Sandy la clubul din Cluj.
 
da la vagoanele alea etajate ale omului era necesara o locomotiva cfr

jeli ce vroiai sa traga GFRul etajatele :oops:
si la testul ala lu Sandy cu dedicatie daca erau in ordine inversa locomotivele
adica mai aproape de gura bahmanu se clatina si el fi sigur
evident am incercat si noi :D
 
Is curios cand apare urmatoarea DA :-|
 
A sosit si la mine EAul mult asteptat, las pozele sa vorbeasca:







 
Dragi colegi de forum, a sosit la mine in depou si sora EAului alb:








Nu imi vine sa cred cat de bine arata amandoua.
 
frumos si eu ma gandesc sa cumpar surioara cu albastru dar rau cu cocosei :roll:
 
Acuma stau si astept sa vedem ce mai apare la CFR H0, un LDh poate? :roll:
 
Salutare lume,
Dupa ce ceva vreme de absenta, sa mai marit si la mine colectia de modele CFR:

Dupa parerea mea, sunt modele exceptionale.







 
Din pacate inca nu leam digitalizat, sunt in cautare de sugestii de decodor cu sunet potrivit. :roll:
 
Au ajuns si pe la mine etajatele CFR din noua serie, eu nu ma pot plange de ele ca la pretu asta nici nu am asa mari pretentii. Per total sunt multumit. Am pus niste poze impreuna cu cel din seria precedenta tocmai ca sa aveti un oarecare motiv de comparatie:









O zi faina la toata lumea.