Colectia Hachez

Hachez

Active Member
Trenulist
12 Aprilie 2008
159
0
Cluj
Salutari tuturor modelistilor!
Azi am decis sa postez locomotivele din Depoul T.Turcului!
H0 cat si H0e!
Sa incepem cu prima mea achizitie:
Un Taurus de la Piko:

Urmatoarea mea achizitie a fost o garnitura de vagoane de colatori OBB de la Roco

Dupa aceea o locomotiva BR80 Piko....

A urmat un vagon cisterna tot de la Piko

Urmat de o garnitura de talboturi Roco

2 platforme tot de la Roco

Un vagon de cereale tot de la Roco

Un vagon gondola Roco, incarcatura fiind facuta de obiwan! :D

O alta locomotiva este un BR 218 Roco

Acum vine si ultima achizitie a mea este o BR2091 de la Liliput Hobby!

Si cam atat momentan!Dar vor mai urma si alte achiziti atat la H0 cat si la H0e!

O seara placuta tuturor! :cafea:

obiwan

Well-Known Member
Trenulist
24 Aprilie 2008
2.684
0
cluj
nici nu mai tin minte cu incarcatura, probabil ma apropiu de pensie :D

Pomii aia ce ovali sunt! De la rugby? :D

Hachez

Active Member
Trenulist
12 Aprilie 2008
159
0
Cluj
ce s-ai faci vali, sunt pomi de la noch :)
or fi si ei ceva imitatie de copaci! dar ce soi is habar nu am :)

Hachez

Active Member
Trenulist
12 Aprilie 2008
159
0
Cluj
Nu ai dreptate macleod!
Nu m-am axat pe o anumita epoca inca. Eu am cumparat ce am putut :D ce am gasit la un pret mai rezonabil :D , dar de anul vitor nu va fi problema voi face si ceva garnituri pe aceias epoca :D

macleod

Well-Known Member
Trenulist
28 Ianuarie 2009
1.732
0
Bucuresti
www.macleod.ro
WEBSITE
http://www.macleod.ro/
Vezi ca te poti trezi ca mine care am cumparat tot ce-mi trecea prin mana, si dupa aia m-am chinuit destul sa scap de ele. Acum m-am mai cizelat si eu cat de cat, dar nici macar acum nu ma pot opri exclusiv la o anumita epoca, pentru ca pe langa ce-am cumparat de DB ep. III mai exista si tgv-urile la care nu m-am putut abtine :D. Poate ma rog, mai trebuie sa mai treaca ceva timp, desi sincer nu cred ca ma voi putea hotari vreodata exclusiv doar la o anumita epoca, ca-mi plac si alea si alea. Dar asta inseamna automat mai multe diorame, ca altfel nu da bine pe placa. Si tot asa :D

Hachez

Active Member
Trenulist
12 Aprilie 2008
159
0
Cluj
cam da:))
nu conteaza daca ma trezesc ca am multe si trebe sa le vand nu cred ca imi voi vinde ceva din colectie pot fi ele cat de vechi :) se pot reconditiona in mare parte ce nu se paote mai am un mini modelist in familie care vrea sa ma ajute tot timpul se poate juca ea cu ele:D nui problema :D
Inca nu am o anumita epoca care sa ma atraga...... , dar voi gasi eu presupun acum am un alt plan in cap dar necesita BANET DA E CRIZAAAA :roll: :roll: