Colectia Hachez

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Hachez

Active Member
12 Aprilie 2008
159
0
Cluj
LOCATION
Cluj
Salutari tuturor modelistilor!
Azi am decis sa postez locomotivele din Depoul T.Turcului!
H0 cat si H0e!
Sa incepem cu prima mea achizitie:
Un Taurus de la Piko:


Urmatoarea mea achizitie a fost o garnitura de vagoane de colatori OBB de la Roco


Dupa aceea o locomotiva BR80 Piko....


A urmat un vagon cisterna tot de la Piko


Urmat de o garnitura de talboturi Roco

2 platforme tot de la Roco

Un vagon de cereale tot de la Roco

Un vagon gondola Roco, incarcatura fiind facuta de obiwan! :D


O alta locomotiva este un BR 218 Roco


Acum vine si ultima achizitie a mea este o BR2091 de la Liliput Hobby!


Si cam atat momentan!Dar vor mai urma si alte achiziti atat la H0 cat si la H0e!

O seara placuta tuturor! :cafea:
 
nici nu mai tin minte cu incarcatura, probabil ma apropiu de pensie :D

Pomii aia ce ovali sunt! De la rugby? :D
 
ce s-ai faci vali, sunt pomi de la noch :)
or fi si ei ceva imitatie de copaci! dar ce soi is habar nu am :)
 
Nu ai dreptate macleod!
Nu m-am axat pe o anumita epoca inca. Eu am cumparat ce am putut :D ce am gasit la un pret mai rezonabil :D , dar de anul vitor nu va fi problema voi face si ceva garnituri pe aceias epoca :D
 
Vezi ca te poti trezi ca mine care am cumparat tot ce-mi trecea prin mana, si dupa aia m-am chinuit destul sa scap de ele. Acum m-am mai cizelat si eu cat de cat, dar nici macar acum nu ma pot opri exclusiv la o anumita epoca, pentru ca pe langa ce-am cumparat de DB ep. III mai exista si tgv-urile la care nu m-am putut abtine :D. Poate ma rog, mai trebuie sa mai treaca ceva timp, desi sincer nu cred ca ma voi putea hotari vreodata exclusiv doar la o anumita epoca, ca-mi plac si alea si alea. Dar asta inseamna automat mai multe diorame, ca altfel nu da bine pe placa. Si tot asa :D
 
cam da:))
nu conteaza daca ma trezesc ca am multe si trebe sa le vand nu cred ca imi voi vinde ceva din colectie pot fi ele cat de vechi :) se pot reconditiona in mare parte ce nu se paote mai am un mini modelist in familie care vrea sa ma ajute tot timpul se poate juca ea cu ele:D nui problema :D
Inca nu am o anumita epoca care sa ma atraga...... , dar voi gasi eu presupun acum am un alt plan in cap dar necesita BANET DA E CRIZAAAA :roll: :roll: