CFF Brad - decembrie 2009

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

claudiu_ne2000

Well-Known Member
7 Aprilie 2008
278
0
DEVA
LOCATION
DEVA
Dupa cum am fost "obisnuiti"...domnul Hocevar, in fiecare an organizeaza, pentru doritori, excursii cu mocanita. Poate unii dintre voi nu ati ajuns la Brad si tocmai in aceasta idee m-am gandit sa va prezint micutza mea excursie cu trenuletul de la Brad la Criscior si cateva fotografii mai inedite cu podul, trenul si nu in ultimul rand..mos Niculae.

Am ramas surpins, dupa o discutie, cu "conductorul", ca mocanita are din ce in ce mai multi fani, si din ce in ce mai multi parinti si copii au venit sa faca o calatorie cu trenul. Totodata am observat ca in remiza de la Criscior si-a facut loc inca o locomotiva cu aburi 764 434, poate stiti voi mai multe despre ea si despre viitorul ei.

Nu in ultimul rand vreau sa va spun ca toate vagoanele erau recent renovate

 
:D :D :D ...multumesc, pentru felicitari si daca nu ma insel si mai tin eu bine minte, parca tu aveai in plan constructia unei mici locomotive diesel de manevra asa cum se vede in cele 2 poze de la capat.

Si ca o completare, si mai mult ca sigur, eu cred ca aceste locomotive au fost folosite la trenurile de mina, iar dovada sunt aceste doua poze vechi cu niste trenuri de mina din Valea jiului, gasite pe http://valeajiului.blogspot.com/2009/01/petrosaniul-de-altadata-ep7.html

v6_800x485.jpg
v5_800x520.jpg
 
salut

<t>sunt un mare fan al mocanitelor. te rog frumos da si tu mai multe detalii. unde este, cum se ajunge, program. ma intereseaza sa fac o vizita. cu stima</t>
 
Salut!Nu stiu de unde a aparut 764.434.Eu o stiam prin Austria,parca. Poate ne lamureste D-l Hocevar.