Ce mai vedem pe la CFR

Nu e nici o ciudatenie. De mai bine de jumatate de an locomotivele seria 480 ale MAV-START (sau mai degraba MAV-TRAKCIO) sunt folosite pe trenurile Bucuresti-Constanta.
 
Mai exista Trakcio? parca s-a desfiintat ca marfa e acuma la Rail Cargo Hungary.
Scrie Start pe traxuri.
 
Pe hartie exista, in masura in care locomotivele sunt si acum oficial intr-un pool dedicat. Insa administrativ vorbind sunt inmatriculate fie pe START, fie pe Rail Cargo Hungary / Rail Cargo Carrier.

Dupa lista UIC mai sunt unele inca inmatriculate si pe MAV Cargo, care nu mai exista de multa vreme.
 
Traxx005, eu eram ala ce filma din locomotiva (ps. confetti+linia de 25kv=love):
Pentru a vedea acest conținut avem nevoie de acceptul tău pentru a seta cookie-uri terțe.
Pentru mai multe informații detaliate, vezi pagina noastră cookie-uri.

[img=https://www.youtube.com/watch?v=xwJ-PTWtzsA]View: https://www.youtube.com/watch?v=xwJ-PTWtzsA[/img]