BraÅŸov Model Railway

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Florinn

Administrator
Membru personal
Super Moderator
Trenulist
17 Ianuarie 2006
5.547
16
Cluj Napoca / Bucuresti
www.trains-addicted.ro
WEBSITE
http://www.trains-addicted.ro
YAHOO
bogdannf
LOCATION
Cluj Napoca / Bucuresti
Pe parcusul lunii Aprilie 6 pasionati de trenuri si trenulete(3 romani si 3 englezi ) s-au unit pentru a construii o lume in miniatura in orasul de la poalele Tampei .



Nigel, Bogdan, Marius, Florin, Jane, Carl.

Pentru a intra in aceasta lume feerica trebuie sa ajungeti in centru orasului pe strada Republicii , intr-un mic gang incarcat de istorie .
Adresa este Str. Republicii 58, se merge dinspre parc spre Biserica Neagra, pe partea stanga.



Cateva poze pentru a va convinge
Din data de 1 mai va asteptam in fiecare zi pentru a vizita prima expozitie permanenta de modelism feroviar din Romania .



Semnat din Bacau Brasovul si Iasul
 
Splendida realizare!
yahoo.gif
yahoo.gif
yahoo.gif

Felicitari & mult succes! :aplauze: :aplauze: :aplauze:
Mi se pare mie sau expozitia voastra se afla in preajma clubului Reduta? 8)
 
Am fost la brasov de 2 ori in ultimele 2 saptamani ,acum mai pot ajunge deabea la toamna :(...
Oricum, felicitari pentru idee si realizare :aplauze:
 
Va multumim.
O sa apara la diorame un subiect nou cu toate pozele facute pe parcursul lunii.

Mircea, e la cateva minute de Reduta.
 
nu pot decat sa rescriu felicitarile pe care le-am exprimat prin telefon ;)

sa se invarta rotile... si sa creasca :D
 
placut surprins!felicitari!mai ales ca are caracter permanent... :aplauze: :aplauze:
 
Felicitari si din partea mea realizatorilor :aplauze: -

Dar sunt binevenite mai multe informatii daca se poate :D . despre orar sau biletul de intrare, este si magazin, adresa de mail si web site-ul sunt functionale?(pntru web site am cautat si nu am gasit nimic pe net)

Felicitari inca o data
 
Multumim

Deschiderea oficiala cu media , publicitate etc etc va avea loc cat de curand. La site inca se lucreaza deoarece avem aproximativ 8 GB de poze din diferite etape ale constructiei ce trebuiesc selectate si uploadate . Acest lucru necesita timp , timp pe care momentan il alocam finisajelor si diferitelor reglaje. Diorama avand aproximativ 15m liniari cu sistem complex de faller car , telescaun , zona de iarna etc etc ...
Toata diorama este impartita in zona oras , zona remiza locomotive , zona munte , zona statiune montana deci este vorba de foarte multe detalii .
Cat de curand o sa postam si aici pe forum primele poze din data de 22.03.2009 data cand s-a inceput constructia .
Orarul de obicei cineva o sa fie acolo de la ora 10 Am pana seara pe la ora 18
 
Bun exemplu si de urmat! Muza trenurilor in natura v-a inspirat , sa vedem cat mai multi copii si adulti acolo, succes!
 
Se pare ca Brasov-ul devine o capitala a trenuletelor. Domnilor felicitari pentru ce am vazut la expozitie, nici nu indraznesc sa ma gandesc la volumul de munca depus.De abia astept sa o vad 100% functionala.
 
S-a hotarat si programul si tarifele pentru expozitie

Program de vizitare
De duminica pana joi 10 - 20
Vineri si Sambata 10 -21

Datorita legislatiei,taxelor si impozitelor :( pretul v-a fi urmatorul

Intrare Adulti - 9 LEI /Persoana
Intrare Copii - 5 LEI /Persoana
Intrare grupuri copii - 3 LEI /Persoana

Fotografiatul free
 
Pozele si filmuletele ce sunt sau vor fi postate de catre Gam3 si Bogdan I la acest topic sunt doar pentru vizionare si pentru uz personal , postarea pe alte forumuri ,site-uri ,publicatii sau orice suport media se v-a face doar cu acordul meu (Bogdan I ) contact pe PM sau e-mail .

Orice alte poze faceti la expozitie puteti face ce vreti cu ele de aceea fotografiatul este liber.
Puteti posta si scrie pareri si comentarii in continuare pe acest topic , cu rugamintea de a nu deschide alt topic despre aceasta expozitie si diorama .

Multumim de intelegere
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.