Autoturismele, autobuzle, camioanele si utiliajele de pe langa service-ul lui nea' Ionica

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Din nefericire, cotidianul nu mi-a permis prea mult spatiu de manevra in ultima vreme, dar sper sa remediez acest lucru, pana atunci, postez o mica serie foto cu un subiect, inspirat de dl. Radulescu, am dorit de ceva vreme sa il dezbat. Este vorba despre scara 1:64, initial o dimensiune ce am refuzat sa o tratez cu seriozitate (mai ales avand in vedere oferta locala initial limitata la putinele matchbox-uri de odinioara sau surprize hotwheels, cam rare, ce-i drept), dar pe care am ajuns sa o apreciez, prima data prin dubioseniile greenlight, mai apoi prin excelentul calitate/pret Autoworld. Dubiosenii Greenlight datorita tematicii alese, una ce imi place deosebit de mult, anume includerea unei multimi de autoutilitare, masini "normale", ba unele chiar pre-patinate, chiar daca nu cu foarte mare succes.
Despre indelung produsul si iubitul, robustul si abuzatul Squarebody Chevy, mai multe in curand. Stiu ca s-au adunat, si UTI-ul MiG, si Roman-ul 109, dar promit ca le voi prezenta pe rand. When the time comes.
Pana atunci, va las sa savurati cateva Autoworld-uri.
IMG_20220521_235757_HDR.jpgIMG_20220521_235808_HDR~2_20220523113521746.jpgIMG_20220521_180153.jpgIMG_20220521_180139_HDR.jpg
 
Ultima editare:
  • Like
Reacții: AdyAero
Si din aceiasi categorie 1/64 Chevy Silverado, o mica pata de nostalgie, poate dureroasa, cu incarcatura feroviara: ce anume, va las sa ghiciti.
"And the sign said, "The words of the prophets are written on the subway walls
And tenement halls"
And whispered in the sounds of silence"
IMG_20220527_204815~2.jpgIMG_20220527_205124_HDR.jpg