PETITIE: STOP TORTURARII ANIMALELOR!

Discutii diverse despre orice
rally

PETITIE: STOP TORTURARII ANIMALELOR!

Mesaj de rally » Mie Sep 26, 2007 9:58 pm

Salutare !
Desi pare total offforum, ma adresez aici voua, in incercarea de stopare Oficiala a cruzimii fata de sufletele nevinovate, ce sunt alaturi de noi ... animalele.
Stiu ca multi au caini si pisici, pt pisicile "feroviare" avem si un topic dedicat. Nu cred ca v-ar placea sa apara un dement de copchil si sa-ti calce in picioare, la propriu pisica sau catelul.
Cred ca ati vazut imaginile de la Buzau, sunt dovezile unui carnagiu, raspundere, de care autorii se pare ca au scapat basma curata. Sa mai amintesc oare si de caii batuti cu lopata ?
Pe situl Protv se strang semnaturi, acum sunt peste 60000, dar ca sa fim luati in seama trebuie cat mai multi...
[Link Removed for Guests]
Multumesc !
rally
In doar 4 ani, modelismul romanesc nu mai gangureste, vorbeste chiar limbi straine !
LDH

Mesaj de LDH » Mie Sep 26, 2007 11:02 pm

Foarte frumoase initiativele, ta si a PROTV-ului, ordinea este mai putin importanta

Haideti sa dam o mana de ajutor sa mai miscam o pietricica in tara asta

Multumesc
Toate cele bune,
LDH
Seby

Mesaj de Seby » Mie Sep 26, 2007 11:10 pm

cica "este mai usor sa previi decat sa combati" se spune. La noi vad ca mai intai trebuie sa se intaple ceva de vre-o 2-3 ori si apoi sunt sanse sa se ia o masura si nici aia buna.
auzi tu... amenda de 2.000 ron la huliganii aia ca au omorat pisica... imi venea sa arunc televizorul pe geam. :-x
ALX

Mesaj de ALX » Mie Sep 26, 2007 11:26 pm

Eu le-as face exact ceea ce au facut ei bietei pisici
rally

Mesaj de rally » Mie Sep 26, 2007 11:28 pm

auzi tu... amenda de 2.000 ron la huliganii aia ca au omorat pisica...
E bine si asa, daca le mai vin idei cu maltratat pisici, data viitoare o sa cujete mai mult pana sa-si arate "barbatia" pe un biet animal.
Nici daca se face o noua lege de protectia animalelor, nu o sa faca nimeni puscarie, dar ... unde-i lege nu-i tocmeala si " cretinii" vor scoate urgent amenda sau vor munci in folosul comunitatii, oricum, inainte de a mai lovi un biet animal, chiar ca proprietar, va sti ca-l paste si pe el o pedeapsa.
rally
In doar 4 ani, modelismul romanesc nu mai gangureste, vorbeste chiar limbi straine !
LDH

Mesaj de LDH » Mie Sep 26, 2007 11:43 pm

rally scrie:
auzi tu... amenda de 2.000 ron la huliganii aia ca au omorat pisica...
E bine si asa, daca le mai vin idei cu maltratat pisici, data viitoare o sa cujete mai mult pana sa-si arate "barbatia" pe un biet animal.
Nici daca se face o noua lege de protectia animalelor, nu o sa faca nimeni puscarie, dar ... unde-i lege nu-i tocmeala si " cretinii" vor scoate urgent amenda sau vor munci in folosul comunitatii, oricum, inainte de a mai lovi un biet animal, chiar ca proprietar, va sti ca-l paste si pe el o pedeapsa.
rally
Poate luam legislatia americana privind maltratarea animalelor si sa te tii puscarie
Toate cele bune,
LDH
rally

Mesaj de rally » Joi Sep 27, 2007 12:07 am

Poate luam legislatia americana privind maltratarea animalelor si sa te tii puscarie
Eo emisiune pe Animal Planet cu politia animalelor americana RSPCA (daca nu ma insel :roll: ) . Sunt prezentate cazuri incredibile de indolenta a proprietarilor de animale si pot zice ca aproape toate acestea se lasa cu o amenda ... usturatoare.
E drept ca daca nu platesc amenda o dau pe la zdup... :grin:
sesamcave

Salut !

Mesaj de sesamcave » Joi Sep 27, 2007 12:19 am

Multumesc Rally pentru link !!!!! :aplauze: :aplauze: :aplauze:

Nu stiam ca exista asa ceva.
Cand am vazut acum cateva zile clipul video,am zis ca turbez ,nu alta :-x :-x :-x .
Daca vreodata se afla identitatea astora,m-as oferi eu voluntar sa-i "invat " cate ceva :grin: .......

Cum am vazut linkul,cum am si semnat....
HO...HO...HO.....si HOe...HOe...HOe...dragii mosului....

Roco Multimouse.....Am aceasta centrala ...
rally

Mesaj de rally » Joi Sep 27, 2007 12:38 am

In cateva ore, au mai semnat petitia 6000 de oameni. Ieri erau 21000 de semnaturi.
Deci se poate sa fim uniti pt un scop nobil !!!
Sper sa nu ne lamentam si noi (cum citeam pe alt forum) ca n-are sens campania, ca nu iese nimic si placa aia veche si stirbita :-P " ca la noi in Romania...nu se poate... nimic".
rally
Aditu

Mesaj de Aditu » Joi Sep 27, 2007 3:32 pm

Multumesc pentru initiativa!
Calin_CBR

Mesaj de Calin_CBR » Joi Sep 27, 2007 6:22 pm

Felicitari, Rally!!
In acest moment am deschis forumul cu gandul sa fac aici un topic nou pe aceasta tema, dar vad ca mi-ai luat-o inainte si ma bucur mult ca te-ai gandit la asta.

Deci, asa cum a scris si Rally, click pe link-ul de mai jos si completati campurile...nu dureaza mai mult de 30 de secunde. Va multumim!

Calin
Calin_CBR

Mesaj de Calin_CBR » Joi Sep 27, 2007 6:26 pm

Eu am trimis link-ul tuturor prietenilor din agenda, lista de messenger....daca aveti timp, faceti si voi la fel. Sper ca numarul mare al semnatarilor petitiei sa-i influenteze in mod pozitiv pe alesii nostri si sa elaboreze cat mai repede acea lege pentru pedepsirea cat mai aspra a criminalilor de animalute.

@LDH - ca bine zici cu legislatia americana!
Calin
srazvi

Mesaj de srazvi » Vin Sep 28, 2007 6:36 pm

video: [Link Removed for Guests]
Imagine
cosmin78

Mesaj de cosmin78 » Dum Sep 30, 2007 9:07 pm

cu cat cunosc mai bine oamenii cu atat imi plac mai mult animalele!
Cosmin
LDH

Mesaj de LDH » Dum Sep 30, 2007 9:11 pm

cosmin78 scrie:cu cat cunosc mai bine oamenii cu atat imi plac mai mult animalele!
Asta poate te motiveaza sa iti dai si tu votul pentru o lege dura si infiintarea unei politii specializate desi sunt sigur ca ai facut-o deja

Toate cele bune,
LDH
Scrie răspuns

• Advertisement

Înapoi la “Discutii pe marginea liniei”