Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

Bine ati venit !

Intampinarea noilor veniti pe forum - aici ii asteptam sa citeasca regulamentul forumului si sa se prezinte
Scrie răspuns
silviu20061

Mesaj de silviu20061 » Mie Aug 08, 2007 9:14 pm

Bine ai venit in lumea impatimitilor de trenulete electrice ,contaminare placuta la HO
Pasinea mea:Trenulete Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY
[Link Removed for Guests]
rocoman

Mesaj de rocoman » Vin Aug 17, 2007 11:59 am

Salut tuturor"bolnavilor" incurabili de trenuri . Eu urmez un tratament in vederea vindecarii dar pina acum desi il fac de peste 25 ani nu am observat nici o imbunatatire a situatiei, ba dimpotriva boala se agraveaza pe zi ce trece si sint nevoit ca lunar sa-mi cumpar noi trenulete ca sa rezist. Asadar am intrat si eu pe acest forum ca sa vad cum se trateaza si altii. Observ cu bucurie ca aceasta molima se extinde si in Romania. In legatura cu anuntul pe care l-am postat la "vind" va rog sa fiti intelegatori deoarece e prima incercare. Multumesc
LDH

Mesaj de LDH » Vin Aug 17, 2007 12:01 pm

Bun venit!
Sigur ai sa te "lecuiesti" de trenulete. Cu asta ne ocupam Vrem sa asanam cloaca de "modelisti franari" si sper sa reusim ca ne-au invadat mai rau ca extraterestrii :-D :-D :-D :-D :-D
Toate cele bune,
LDH
rally

Mesaj de rally » Vin Aug 17, 2007 12:19 pm

Salutare Rocomane !!! Chiar ca boala grea... prietenii stiu de ce :!: :grin:
Ca un produs sa se dea repede, o imagine e binevenita, ceva detalii si OBLIGATORIU pretul de vanzare, negocierile :x PM sau telefonic.
I-ti doresc cat de curand sa poti posta la "despre machete" nebunia ta cu diorama ... stiu ca acum i-ti incerci garniturile pe ale prietenilor :oops:
In doar 4 ani, modelismul romanesc nu mai gangureste, vorbeste chiar limbi straine !
neagudanyel

Mesaj de neagudanyel » Joi Aug 23, 2007 1:16 pm

SALUTARE TUTUROR PASIONATILOR DE MODELISM FEROVIAR SI NU NUMAI.
rally

Mesaj de rally » Joi Aug 23, 2007 1:25 pm

salut Daniel, bine ai venit si te asteptam sa te desfasori la "nebuniile" despre machete ! :grin:
In doar 4 ani, modelismul romanesc nu mai gangureste, vorbeste chiar limbi straine !
alin

Mesaj de alin » Joi Aug 23, 2007 11:20 pm

Salutare tuturor si bine v-am gasit!Cred ca am contactat un virus, citind pe forumuri despre modelismul feroviar. :roll:
rally

Mesaj de rally » Joi Aug 23, 2007 11:29 pm

Bine ai venit Alin !
Cred ca am contactat un virus
Cred ca am tot felul de cutiute cu "vaccinuri" , spectru HO :grin: , dau si fara reteta, din pacate fara conpensate, dar cu bonus de fidelitate 5 % :-D :-D :-D
alin

Mesaj de alin » Vin Aug 24, 2007 9:35 am

rally scrie: Cred ca am tot felul de cutiute cu "vaccinuri" , spectru HO :grin:
da, se pare ca e spectrul din care face parte virusu` respectiv :-P
rally scrie: dar cu bonus de fidelitate 5 % :-D :-D :-D
am retinut!prin 5-6 am drum prin Bucuresti si as veni pana la tine la farmacie sa vad de ceva vaccinuri, daca te gasesc.Oricum inainte o sa te contactez!
mpursu

Mesaj de mpursu » Dum Aug 26, 2007 1:10 pm

Salutare tuturor! Ma numesc Mircea-Petru URSU, locuiesc in Oradea si practic modelismul feroviar din 1969, cand la noi in casa a sosit primul tren H0, compus dintr-o aburoasa BR64 Gutzold si un vagon thunderbox Piko (aveam 4atru ani pe atunci :)).
Preferatele mele sunt trenurile H0 - mai ales locomotivele cu aburi, ale caror greseli de conceptie in privinta bielelor le observ cam prea repede :grin:, si ale caror faruri nu scapa nemodificate din mana mea :lol:.
MPU - Clubul Feroviar "Crișana" [Link Removed for Guests], [Link Removed for Guests]
cosmin78

Mesaj de cosmin78 » Dum Aug 26, 2007 1:13 pm

salut!bine ai venit!...ma tot gandeam cum de nu a aparut mai devreme pe aici
"stapanul led-urilor".... :-P
Ultima oară modificat Dum Aug 26, 2007 2:27 pm de către cosmin78, modificat 1 dată în total.
silviu20061

Mesaj de silviu20061 » Dum Aug 26, 2007 2:05 pm

Bine ai venit ,poate ne impartasesti din vasta ta experienta in domeniul trenuletelor si mai ales din experienta ta in iluminarea locomotivelor si mai ales din experienta ta in aburoase .Te asteptam cu interes sa ne prezinti din creatiile tale .
Pasinea mea:Trenulete Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY
rally

Mesaj de rally » Dum Aug 26, 2007 2:47 pm

Bine ai venit mpursu !
Poate i-ti deschizi un topic de "nebunii" la rubrica "despre machete" sa mai aflam noutati :grin:
IonutM

Mesaj de IonutM » Vin Sep 07, 2007 12:58 pm

Salut (voios de impatimit al modelismului feroviar)! Numele meu este Ionut si urmaresc acest forum cu interes de ceva vreme. In primul rand permiteti-mi sa ii felicit pe toti cei care contribuie la dezvoltarea modelismului feroviar in Romania si in special pe domnul rally, a carui implicare in acest fenomen ma umple de admiratie.

Ei bine, prezentarile fiind facute, sa va dau cateva detalii despre trecutul meu feroviar. Microbul mi-a fost introdus de tatal meu prin '84, odata cu achizitionarea unui startset TT si apoi a catorva extinderi. TTul este acum de domeniul trecutului, iar intre timp pasiunea mea a luat o (prea)lunga pauza din diverse motive. Acum ca am si eu la randul meu un baietel vreau sa imi reiau vechea pasiune si sa il introduc si pe el in lumea modelismului feroviar. Dat fiind faptul ca am pierdut contactul cu acest fenomen atat de mult timp, pentru inceput va voi bombarda cu intrebari (sa sectiunea dedicata). Dupa ce imi voi lamuri unele necunoscute voi purcede la achizitionarea unui sistem H0 si la asamblarea primei diorame.
rally

Mesaj de rally » Vin Sep 07, 2007 1:08 pm

Salut IonutM !!!
Bine ai venit printre noi !!! Ne bucura aparitia fiecarui nou-vechi pasionat ce ingroasa randurile noastre cam rasfirate... :roll:
Despre Diorame, idei noi i-ti vin daca parcurgi "Despre Machete" iar intrebarile le asteptam la "FAQ pentru incepatori" .
Cat spatiu ai pt diorama ca sa ne pregatim cu raspunsurile :-D :-D :-D
Succese !
rally
Scrie răspuns

Înapoi la “Bun venit pe forum ! Citeste aici inainte sa mergi mai departe!”