BraÅŸov Model Railway

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Vineri noaptea alaturi de o cana cu vin fiert si scortisoara colegul de suferinta Nigel impreuna cu mine am avut o seara friguroasa de iarna in care s-a schimbat foarte mult peisajul.






A aparut un o mica zona de agrement pentru pasionatii de patinaj (cu patine sau cu masina)
Tufele si pomii au rasarit de sub zapada
Parcarea s-a umplut
Oamenii au inceput sa vina cu trenul , cu masina sau cu autobuzul
Pensiunile s-au umplut
Zapada se asterne incet incet (in functie de furnizorul de fulgi :D )

Enjoy
 
Mirific peisajul de iarna, dar Primarul ce face, unde sunt utilajele de dezapezire ?
Sau iar auzim ca "iarna nu-i ca vara"! :D
Felicitari :aplauze:

:floare: power
Puiu
 
Bogdan se grabeste, pe caldura asta el vrea zapada.

26 Aprilie.





Bagat la inghesuiala, la frezat.



Muncim si la detalii, ne mai clatim ochii:




Bogdan cazut la datorie:






27 Aprilie:




 
Alte aspecte din 28 Aprilie:







Nigel nu a mai rezistat, e ora 2 noaptea:




 
Eu am fost la Brasov, si am vazut diorama. Chiar merita vazuta. In realitatea arata si mai bine decat in poze.

Daca aveti ocazia sa mergeti in Brasov, treceti pe la expozitie. E foarte usor de gasit. E chiar in centru, aproape de Biserica Neagra.

Spor la treaba.

O seara buna.
 
Alo colega de la IS , de ce induci populatia trenulistica in eroare :D poze vor mai fi , examplul zona de iarna la care s-a lucrat recent , si pe parcurs or sa apara noi si noi modificari :D
 
Sper cand ajung prin Brasov sa vizitez si eu diorama. Foarte frumos ce ati facut acolo.

Felicitari!
 
Vineri 18.06. a fost zi/noapte pentru munca. Intretinere la faller car, schimbat si programat locomotivele, schimbat garniturile.

Poze de duminica.











 
Super, felicitari !
Am convingerea ca in afara ideogramei de pe indicatorul de "iesire",
a trebuit sa-i impingeti afara pe vizitatori la ora inchiderii :D !
Succes!
Puiu
 
mity a spus:
Pe cand un eveniment cu toti pasionati de pe acest forum la aceasta oaza?
:roll:

Pe cand vreti voi. Ar fi ceva frumos si inedit. Deja ma gandesc la ceva concursuri, probe diferite.... sunt atatea modele de vagoane si locomotive incat putem face nenumarate comparatii.

Daca se doreste dezvoltam si vedem ce reusim sa facem.

Abia astept sa ii vad pe Bogdan cu TGVul v 150 record du monde si pe Florin cu TGV sud est. Acum au loc sa se desfasoare in voie. Si de ce nu poate facem o ceferiada
:p
 
Jos palaria si felicitari.Zona de iarna ii teribil de reusita.Zapada ii "indepartabila"?
 
felicitari!!cred ca o sa ma inspir din diorama voastra cand am sa incep lucrarea la a mea. oricum sunteti de apreciat prin ceea ce ati realizat.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.