Constructie locomotiva de la zero

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Din pacate nu am facut un plan deoarece ideea mi a venit asa din senin , promit ca o sa fac un plan si o sa il postez
 
Din ciclul "Originea divina a inspiratiei la muritori" ;-)

Stefan, asa cum au spus mai multi prieteni aici, unii dintre ei modelisti cu experienta care stiu ce vorbesc, intai de toate trebuie sa fie IDEEA si apoi abia realizarea, care trebuie sa urmareasca riguros si uneori chiar cu incapatanare, in ciuda dificultatilor aparute, ideea initiala. Daca este invers, atunci sansele sa nu iasa nimic notabil cresc exponential. Bafta multa!
 
CFRmarfa cama re dreptate fiind prima mea locomotiva nu m am decis la un plan inca lucrez la ea , modific pozitia angrenajului , pozitia motorului pana imi convine ce iese
 
Salut Florinn motorasul de 6 V pe care il pusesem pe loko era pus doar de proba sa vad dac functioneaza angrenajul acum am pus un motor de la o loko veche dar nu prea da randament