Anunt important: [Local Link Removed for Guests]
Momentan sunt probleme cu trimiterea email-urilor spre yahoo, va rugam sa folositi seciunea Contact daca aveti probleme cu primirea email-urilor de resetare a parolei sau activarea contului

Statie galvanizare Pola

Constructii de cladiri si anexe la cladiri, diverse instalatii care nu intra la infrastructura, home made si nu numai.

Moderator: rrzxxx

obiwan

Statie galvanizare Pola

Mesaj de obiwan » Sâm Apr 09, 2011 1:56 pm

Una dintre cele mai frumoase cladiri din zona industriala este aceasta statie de galvanizare. Pacat ca nu se face de ani buni, de aceea costa cat o locomotiva la mana a doua.

Kit-ul nu pot spune ca se prezinta exemplar, desi e adresat celor cu "Master".Intr-adevar e complicat, dar mai multa bataie de cap ti-o furnizeaza micile deformari ale pieselor.

Fiecare piesa a fost vopsita de 2-3, chiar 4 ori, verificata bine inainte de lipire.

Sper sa va placa, daca nu, nu mai fac :grin:

Fata/verso :

[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]

Turnul de intoxicare si acoperisurile. Paratraznetul de pe cosul mare este facut din ac de imprimanta, asadar, nu aruncati sculele vechi, scoateti matzele si apoi...

[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]

obiwan

Mesaj de obiwan » Sâm Apr 09, 2011 2:03 pm

Clisee de Western:

[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]

[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]
Ultima oară modificat Sâm Apr 09, 2011 2:16 pm de către obiwan, modificat 1 dată în total.
Doru

Mesaj de Doru » Sâm Apr 09, 2011 2:15 pm

Ceva gealati care se pitulesc de soare si sunt afumati de vreo bere, nu pui? Doar e pauza de lucru la fabrica. :aplauze:
BESTIALA lucrarea !!!!
felippe

Mesaj de felippe » Sâm Apr 09, 2011 3:05 pm

Obi, stii ca eu nu prea sunt cu laudele dar asta cred ca este cea mai reusita constructie vazuta pana acum pe forum...
Valentin Voica

[Link Removed for Guests]
obiwan

Mesaj de obiwan » Sâm Apr 09, 2011 6:20 pm

Multumesc frumoSS!

poze de prin alte parti:

obiwan

Mesaj de obiwan » Lun Apr 25, 2011 10:41 pm

Cu un perete de interior (care nu se vede in cladirea principala) si resturi gasite prin atelier, am facut o anexa-coshmelie ce poate folosi ca veceu , magazie sau acoperis la paznic:

ionel32

Mesaj de ionel32 » Mar Apr 26, 2011 8:54 am

Super frumoasa si pare foarte reala. Cand o sa fie pozitionata in locul potrivit pe diorama o sa arate si mai bine.
Scrie răspuns

Înapoi la “Cladiri si anexe”