Statie galvanizare Pola

obiwan

Well-Known Member
Trenulist
24 Aprilie 2008
2.684
0
cluj
Una dintre cele mai frumoase cladiri din zona industriala este aceasta statie de galvanizare. Pacat ca nu se face de ani buni, de aceea costa cat o locomotiva la mana a doua.

Kit-ul nu pot spune ca se prezinta exemplar, desi e adresat celor cu "Master".Intr-adevar e complicat, dar mai multa bataie de cap ti-o furnizeaza micile deformari ale pieselor.

Fiecare piesa a fost vopsita de 2-3, chiar 4 ori, verificata bine inainte de lipire.

Sper sa va placa, daca nu, nu mai fac :D

Fata/verso :

Turnul de intoxicare si acoperisurile. Paratraznetul de pe cosul mare este facut din ac de imprimanta, asadar, nu aruncati sculele vechi, scoateti matzele si apoi...

obiwan

Well-Known Member
Trenulist
24 Aprilie 2008
2.684
0
cluj
Clisee de Western:

Doru

Well-Known Member
Trenulist
14 Februarie 2008
500
0
Cluj Napoca
YAHOO
[email protected]
Ceva gealati care se pitulesc de soare si sunt afumati de vreo bere, nu pui? Doar e pauza de lucru la fabrica. :aplauze:
BESTIALA lucrarea !!!!

felippe

Mecanic de locomotiva
21 Ianuarie 2006
1.554
83
-
Obi, stii ca eu nu prea sunt cu laudele dar asta cred ca este cea mai reusita constructie vazuta pana acum pe forum...

obiwan

Well-Known Member
Trenulist
24 Aprilie 2008
2.684
0
cluj
Cu un perete de interior (care nu se vede in cladirea principala) si resturi gasite prin atelier, am facut o anexa-coshmelie ce poate folosi ca veceu , magazie sau acoperis la paznic:

ionel32

Active Member
24 Martie 2010
141
0
tr severin
Super frumoasa si pare foarte reala. Cand o sa fie pozitionata in locul potrivit pe diorama o sa arate si mai bine.