Vagonul in paragina din halta!(Macheta statica 1:87)

theo

Well-Known Member
13 Septembrie 2007
443
0
Sf.Gheorghe,jud.COVASNA
Salutare tuturor,
Iaca am reusit sa mut ,,vagonul in paragina'' pe o linie moarta dintr-o halta. Aici se va odihni pina la adinci batrineti :D :

felippe

Mecanic de locomotiva
21 Ianuarie 2006
1.554
83
-
Incearca sa intinzi mai bine cablul dintre cei doi stalpi de telegraf.

In rest, imi place mult lucrarea ta.

victorian

Well-Known Member
Trenulist
21 Octombrie 2007
2.229
8
Constanta
De acord ca de obicei cablurile atarna, insa totusi Vali are dreptate, cablurile atarna uniform cata vreme acolo firul ala sta un pic dezordonat.

Theo, e foarte simplu, nu stii tehnica de indreptat o sarma "la clanta"?

Se ia sarma, se verifica sa nu aiba bucle mici care s-ar rupe la faza a doua, apoi se trece pe dupa clanta usii si se trage rapid incoace si incolo de cateva ori: obtii o sarma dreapta!

Evident, tehnica nu functioneaza decat pentru sarmele din metal moale, nu si pentru sarme otelite!

Montalbano

Well-Known Member
Trenulist
3 Martie 2008
529
0
Timisoara
montalbano.nasol.ro
WEBSITE
http://montalbano.nasol.ro
YAHOO
mihaipetrescu2008
Bun si atractiv ,apreciez conceptul unitar si ..umorul producatorului.Eu as fi pus si eternele dale de beton ,una doua...Dar e doar o parere subiectiva, de gust...[ ].
Personal parca vad tot intregul integrat intr- o viitoare diorama de mai mare dimensiune, iar partea de astazi ca sa zic asa, o vad in spatele unei gari provinciale,cu multe anexe mai mult [sau nu] functionale...Cladiri de beton paraginite, un camin de apa, doua cisterne innegrite,ceva stive de busteni si mormane de piatra lasate in voia sortii....