Reparatie ambielaj BR01 Roco

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

GFN

Guest
14 Octombrie 2010
694
1.093
LOCATION
Bucuresti
Un bun amic a cum ceva timp a cumparat de pe OLX o locomotiva BR01 de la unul din samsarii care vand pe acolo, La vanzare locomotiva era atent asezata in cutie cu partea cu probleme in jos sa nu se vada ca are lipsuri la ambielaj, reparatia facuta era o galma de cianoacrilat. Mare atentie la ce cumparati si de la cine.
Cum stiti bine ca am fost catalogat drept "gunoierul de pe Ebay si nu numai " :rolleyes:, acum ceva timp am bagat la tomberon (fara sa postez asta pe forum) o multime de piese de locomotive cu abur, printre care si ambielaje de BR01 , drept pentru care norocul i-a suras amicului pentru ca in urma unei operatiuni de "pierdere de timp" am reusit sa schimb ambielajele si de pe dreapta si de pe stanga , dand locomotivei aspectul normal.
 
Ultima editare:
Se numesc piese de schimb si orice firma care se respecta, are asa ceva la dispozitia celor interesati.
Piesele de schimb sunt elemente de nelipsit unui modelist sau unui reparator.

Apropos de Ebay...cand iti soseste piesa cumparata si nu corespunde descrierii sau are defecte care nu au fost incluse in descriere, se face o reclamatie si in marea majoritate a cazurilor, clientul este despagubit. Mai este si sistemul cu feedback ce afecteaza "ratingul"...Pe OLX au inceput relativ recent cu asa ceva, insa prefer mereu "ia banii , da-mi marfa" sau cer poze suplimentare.
 
Imi place sa scriu asa , sa dau satisfactie unei parti din auditoriu , pentru ceilalti am pus unde trebuie in text ghilimelele;)
Eeee ,eu sunt un novice in privinta reparatiilor(cateva de le numar pe degetele de la maini) ,sunt altii cu mii de locomotive la activ.
 
Ultima editare:
Ups, am cumparat (in timp) cateva locomotive pentru "piese" (pe vreo 2 le-am readus la viata si ce frumos mai merg) , ce ma fac acum??? ;) Desi s-au adunat ceva roti, biele si axe, plus cateva piese de caroserie, tot am impresia ca imi lipsesc multe piese.
"Vechitura" de mai sus are inca vreo cativa ani buni in plus pentru alergat pe sine. Daca ii mai pui si un motor nou si niste led-uri, nu vad ce i-ai putea reprosa....
 
  • Like
Reacții: mpursu
Corect, hai să bem ce este in pahar și să nu plângem după ce nu este.

Nu contează numărul reparațiilor, ci calitatea lor, rezultatul final. Aia e distracția cea mai mare, zic eu...

Spor la treburi!