Recomandare "aburoasa" cu posbilitati de upgrade

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
da ,intr-adevar e cea de pe site-ul ROCO. :)
ma bate rau gandul sa o iau.
Doar ca tocmai ce am vazut ca decodoarele pt sunet sunt destul de costisitoare :( 120 euro ESU loksound 3.5 si inca vreo 15 euro difuzoarele de 16 (decodorul asta poate comanda si generatorul de fum? :roll: :?:)
 
Pana strangi bani si de decodor, poti cumpara cu cativa euro un alimentator clasic; sau poti chiar sa construiesti unul.

Poti comanda locomotiva si cu centrala digitala, depinde de model, dar nu este recomandat.
 
NU ALIMENTATI LOCOMOTIVE CARE AU PREGATIRE DIGITALA IN ANALOG. Pune-i orice decodor (compensare de sarcina sa aiba). Decodoarele cu sunet se pot gasi muuuuuuuuuuult mai ieftin decat ai spus tu acolo. Da, poti comanda modulul de fum cu decodorul de sunet. Exemplu ESU LokSound v3.5.

De test, te poti juca cu locomotiva fara decodor cu o centrala Piko, apasand in prealabil tastele "locomotiva" si "zero", insa putin; risti sa-i omori motorul.


Bafta
 
Pai da-mi si mie un indiciu...de unde pot sa iau decodor cu sunet pt Roco BR44 muuult mai iefitn?
Ca eu nu am vazut sub 100 de euro nicaieri...ar fi foarte bine sa fie, as avea bani si de generatorul de fum :)
daca stii orice magazin de afara sau din tara care are decodoare cu sunet mai ieftine, sunt all ears :D
 
@Andreiul

Salut m-ar interesa si pe mine un decodor cu sunet. Astept pm daca stii ceva.

Mersi.
 
Ca sa nu te mai puna toti cei interesati sa le dai mesaje private cu locul de unde pot cumpara decodoare, de ce nu pui aici link-ul?
 
andreiul a spus:
Nu este un secret sursa decodoarelor, insa nu suntem pe un topic de vanzari, si s-ar putea sa avem probleme cu adminii forumului. Daca ei isi dau acordul, eu personal nu am nimic impotriva.

In mod gresit se pare ca aveti impresia de stat politienesc :) Nu acceptam intr-adevar posturile care aduc jigniri, improasca cu noroi, atacuri personale, dar aici este vorba de o informatie de interes pentru pasionati. Nu am interzis niciodata linkuri catre producatori , sau informatii de unde s-a cumparat un anumit lucru.
Pana si eu sunt interesat de o sursa de decodoare cu sunet ieftine.
 
S-a mai discutat si pe RWF, exact pe aceasta tema. Noi, romanii, avem o mare problema in a ne autocenzura.

Pentru toti utilizatorii acestui forum, revin cu un sfat dat si de altii: CITITI REGULAMENTUL!
 
@andreiul... zicea silviu ca tu ai luat de la el un astfel de decoder loksound. Ce numar de catslog ESU are?
Ca ce am vazut eu la 116 euro e special pt Roco BR44.
Si daca nu e special, ce sunete are? Se pot programa? :roll:
 
decodorul este ESU Loksound v3.5; habar n-am ce numar de catalog are, insa cred ca exista uin singur model; Roco vine din fabrica cu decodoare esu.

Orice decodor cu sunet nou, nu are nici un sunet pe el; programarea o faci tu.

Evident ca se pot programa; eu o fac cu ESU Lok Programmer; se conecteaza pe USB la PC.
 
andreiul a spus:
Orice decodor cu sunet nou, nu are nici un sunet pe el; programarea o faci tu.


...sau daca il cumperi de la vreun magazinde specialitate,ceri sa ti se programeze cu sunetul dorit :wink:
 
da, din pacate nu am programerul:(
Eu gasisem la 116 eur gata programat pt br 44...dar e prea scump deocamdata :roll:
Daca ar fi venit cu sunetele programate era ok, la cat cere silviu pe ele.Dar asa, ce sa fac?