Rapid International Oradea - Puspokladany

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Acest tren nu e in niciun caz IC.

Eu cred ca e si un lucru logic, ca un tren care trece granita, e un tren International, si in plus se vede dupa vagoane si dupa numarul de statii in care opreste trenul, adica in toate.

Un exemplu de un tren IC ar fi Rapidul Ady Endre, care pana in 2006 a fost IC, iar de anul trecut, trenul are rang de rapid international.

Mai gandeste-te si tu un pic logic :wink:
 
pisti91 a spus:
Acest tren nu e in niciun caz IC.

Eu cred ca e si un lucru logic, ca un tren care trece granita, e un tren International, si in plus se vede dupa vagoane si dupa numarul de statii in care opreste trenul, adica in toate.

Un exemplu de un tren IC ar fi Rapidul Ady Endre, care pana in 2006 a fost IC, iar de anul trecut, trenul are rang de rapid international.

Mai gandeste-te si tu un pic logic :wink:

A spus cineva ca nu-i international? :?:
Nu vorbeam de ce este logic sau nu. Vorbeam de ceea ce este scris: IC

Pisti draga, te invit sa dai o fuga pana in gara sa vezi ce scrie pe panou... Daca scrie ca e rapid atunci iti platesc eu biletul pana la Puspokladany... dar numai dus:))

Hai pa!
 
Irish_Railways a spus:
pisti91 a spus:
Acest tren nu e in niciun caz IC.

Eu cred ca e si un lucru logic, ca un tren care trece granita, e un tren International, si in plus se vede dupa vagoane si dupa numarul de statii in care opreste trenul, adica in toate.

Un exemplu de un tren IC ar fi Rapidul Ady Endre, care pana in 2006 a fost IC, iar de anul trecut, trenul are rang de rapid international.

Mai gandeste-te si tu un pic logic :wink:

A spus cineva ca nu-i international? :?:
Nu vorbeam de ce este logic sau nu. Vorbeam de ceea ce este scris: IC

Pisti draga, te invit sa dai o fuga pana in gara sa vezi ce scrie pe panou... Daca scrie ca e rapid atunci iti platesc eu biletul pana la Puspokladany...
dar numai dus:))

Hai pa!


Daca maine va scrie pe panoul din gara ca trece TGV-ul tu o sa crezi...
Eu nu contest ca nu scrie ca e IC dar am vrut sa te corectam.
Conform Mersului trenurilor 414 are rang de rapid.
 
In fine.
In gara scrie una, in Mersul Trenurilor scrie alta. Pentru mine nu-i "sfanta" nici una nici alta. Asta arata cat sunt de priceputi anagajatii CFR.

Atunci o sa-l numesc RIC (rapid-intercity international) :D
Daca maine va scrie pe panoul din gara ca trece TGV-ul tu o sa crezi...

Atunci ma intreb eu, care este rolul panoului de informatii daca pe el scrie UNA si pe linie se gaseste ALTCEVA?