Rama electrica PESA ELF RE-R

Hurricane

Active Member
Trenulist
11 Iulie 2012
192
64
Iasi
www.flickr.com
WEBSITE
https://www.flickr.com/photos/hurricane189/
LOCATION
Iasi
Rama electrica RE-R 655-5 in faza de teste si de anduranta - 10.000 km.
Iasi 26.01.2026
20260126_155931.webp20260126_160204.webp20260126_160259.webp20260126_160616.webp20260126_160759.webp20260126_160815.webp20260126_160830.webp20260126_160842.webp20260126_160850.webp20260126_160917.webp20260126_161254.webp20260129_111725.webp20260126_160923.webp


<iframe width="560" height="315" src="
Pentru a vedea acest conținut avem nevoie de acceptul tău pentru a seta cookie-uri terțe.
Pentru mai multe informații detaliate, vezi pagina noastră cookie-uri.

[img=https://www.youtube.com/embed/vc2gOo7XAGw?si=vwRvhe2o7ak4BdOk]View: https://www.youtube.com/embed/vc2gOo7XAGw?si=vwRvhe2o7ak4BdOk[/img]
" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" referrerpolicy="strict-origin-when-cross-origin" allowfullscreen></iframe>
 
Eu sunt curios ce coeficienti aerodinamici au aceste rame electrice cu atatea echipamente pe acoperis.
Forma cabinei este inalta si mascheaza cumva aceste echipamente dar as fi curios sa vad niste studii :rolleyes:
 
Eu sunt curios ce coeficienti aerodinamici au aceste rame electrice cu atatea echipamente pe acoperis.
Forma cabinei este inalta si mascheaza cumva aceste echipamente dar as fi curios sa vad niste studii :rolleyes:
Nu cred că este mai rău ca la un 060-EA care este, practic, o cărămidă pe boghiuri. Plus că sunt mult mai ușoare. Formă frontală mă duce cu gândul la multe locomotive care deja circulă pe rețelele europene, de ani buni, iar "urma" aerodinamică a beneficiat de destul timp pentru a fi îmbunătățită.