Poze de-ale mele...

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Magistrala 300, C. Turzii
beyond_limits_by_cortexedge-d2z1vuo.jpg
 
Eh, da, nu mai vazusem de mult o poza misto de la tine, ne lasi sa asteptam care va sa zica.
Pentru poze de astea imi vine sa-mi arunc sapuniera, deja o sa mai fac niste incercari de setari (probabil sortite esecului din prima), si dupa aia vad eu cum pun mana pe un slr.
Pacat ca nu ai prins cerul senin, cu albastrul ala cred ca iesea o poza de miliarde.
 
E o poza HDR, subexpusa apoi supraexpusa in PS, imbinata in Photomatix si retusata din nou in PS. Prin retusare insemnand contrast, levels, sharpen si rama.

Oricine poate face.
Mersi oricum.
 
Hmm, ca bine zici cu HDR-ul, de la voi am aflat de termen, dar nu am folosit niciodata pana acuma, din lipsa de timp. Pacat ca trebuie sa fie imagini 100% statice, altfel rezultatele pot fi imprevizibile atunci cand se apuca fotoshopul sa combine cele 3 sau mai multe frame-uri.
 
cortexedge a spus:
E o poza HDR, subexpusa apoi supraexpusa in PS, imbinata in Photomatix si retusata din nou in PS. Prin retusare insemnand contrast, levels, sharpen si rama.

Oricine poate face.
Mersi oricum.

Ar fi trebuit sa incerci subexpunerea si supraexpunerea in realitate cu cel putin 5 cadre cu compensare la pasi de +/-2eV. Efectul e mult mai puternic.
 
Ar fi trebuit, dar nu aveam trepied la mine. Si nici nu m-am gandit atunci ca vreau sa fac HDR acolo. :p
Functioneaza destul de bine si scamatoria cu PS.
 
Deda Bistra
cu_alti_ochi_by_cortexedge-d37uolm.jpg


Tg Mures Sud
http://i246.photobucket.com
/albums/gg95/cortexedge/th_Panorama12__23_tonemappedcopy.jpg