Poduri in panta...

dac

Well-Known Member
Trenulist
15 Septembrie 2007
1.488
435
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
...exista oare asa ceva?

Sau podurile de cale ferata sunt musai orizontale, puse "la boloboc"? :D
Ma gandesc ca fortele aplicate pilonilor trebuie sa fie strict verticale, fara componente orizontale care sa duca la rasturnarea sau destabilizarea acestora.
 
Viadotto elicoidale di Brusio

Pentru a vedea acest conținut avem nevoie de acceptul tău pentru a seta cookie-uri terțe.
Pentru mai multe informații detaliate, vezi pagina noastră cookie-uri.


Daca la asa ceva te referi...