Piese de schimb

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

europeanul

Active Member
6 Decembrie 2016
66
0
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
Stimati trenulisti,

As avea si eu nevoie de ceva ajutor: cum pot comanda piese de schimb la scara TT de pe site-ul http://www.tt-ersatzteile.de/ ( Modellbahnshop Sebnitz)?? :(

Se poate plati cu cardul on - line? Nu imi pot da seama, germana mea este ZERO !!! :-x
Daca nu, este cineva care ar putea sa mi le comande / aduca si, evident, platesc un comision la valoarea comenzii?

Multumesc foarte foarte mult de ajutor!
:bye:

Imi cer scuze anticipat daca locul acestui mesaj nu este aici, dar nu prea am stiut unde altundeva sa il postez. :fluierat:
 
Incearca pe http://shop.lokshop.de/
Acolo poti selecta limba engleza ca default si ca moneda "New Romanian Leu". In felul acesta vei sti cat costa in lei; poti plati cu cardul fara probleme; vine prin DHL pana in Romania, apoi e preluat de Posta Romana; la 1KG platesti cam 10.13 euro transport + asigurare.
Pentru produs, selectezi in stanga producatorul si bagi codul de produs.
Succes!

Sper ca nu am suparat pe nimeni ca am dat adresa magazinului
 
andreiul a spus:
...

Sper ca nu am suparat pe nimeni ca am dat adresa magazinului

As vrea sa clarificam O DATA SI PENTRU TOTDEAUNA:

NU SE INCALCA NICIO REGULA A FORUMULUI DACA SE DAU ADRESE DE MAGAZINE ON-LINE SAU CLASICE, DIN CARAMIDA SI MORTAR (vezi si subiectul din acest forum care prezinta aceste magazine, cu adrese).

A da indicatii despre un magazin sau altul, in primul rand ajuta modelistul. Este cu totul altceva decat reclama!

Nu inteleg sub nicio forma de unde aceasta autocenzura la romani!!! Probabil ni se trage de la multii ani de comunism!?
 
Multumesc mult andreiul,

Dar pe mine ma intereseaza piesele de schimb pentru locomotive, cum ar fi lampi pentru aburoase, elementele de detaliu (furtune etc), care, din pacate, nu le gasesc decat la Modellbahnshop Sebnitz.
De la lokshop am achizitionat cate ceva, este OK.

Sper ca este cineva care a achizitionat de la Modellbahnshop Sebnitz si care sa ma ajute si pe mine cumva!! :(
 
Nu am luat nimic de la Modellbahnshop Sebnitz. Incearca, in cazul in care au vreo adresa de e-mail la contact sa le trimiti un e-mail in lb engleza in care sa-i intrebi tot ce vrei. Poate ai bafta. Sau poate te ajuta vreun vorbitor de lb. germana. Aici nu te pot ajuta.

Bafta
 
Salut,

Eu am fost la ei de curand la magazin. Si am intrebat si daca livreaza in Romania si au spus ca , costul este de 30 euro prin curier. Au spus ca nu trimit prin posta romana.

Bafta!
 
andreiul a spus:
Nu felippe, nu e vorba de cenzura, este vorba de faptul ca exista forumuri unde nu se accepta treaba asta.

Atunci, inseamna ca nu ai citit regulamentul ACESTUI forum :wink:
 
:((((((
Foarte foarte trist!!!
Pai costul de transport ar fi mai mare decat valoarea pieselor comandate!! :confused:

Mda....
Cineva din Germania, caruia sa ii trimit banii prin PayPal si care sa-mi transmita pachetul in Romania, prin posta, ma poate ajuta si pe mine? :oops:

Multumiri de ajutor!
 
mihaim a spus:
Salut,

Eu am fost la ei de curand la magazin. Si am intrebat si daca livreaza in Romania si au spus ca , costul este de 30 euro prin curier. Au spus ca nu trimit prin posta romana.

Bafta!

Oare cum ar putea sa trimita prin Posta Romana din Germania???

In Germania, Deutsche Post are ca partener pentru expedierea de colete compania DHL. In Romania, poti primi coletul la Oficiul Postal in incinta caruia este si Vama sau direct acasa.
 
europeanul a spus:
Multumesc mult andreiul,

Dar pe mine ma intereseaza piesele de schimb pentru locomotive, cum ar fi lampi pentru aburoase, elementele de detaliu (furtune etc), care, din pacate, nu le gasesc decat la Modellbahnshop Sebnitz.
De la lokshop am achizitionat cate ceva, este OK.

Sper ca este cineva care a achizitionat de la Modellbahnshop Sebnitz si care sa ma ajute si pe mine cumva!! :(

Eu am cumparat acum cativa ani, o singura data, de la ei. Am corespondat prin email in limba engleza. Plata am facut-o prin transfer bancar, cu un comision foarte mare.