Noutati Amintiri Feroviare

ALX

Well-Known Member
Trenulist
25 Octombrie 2016
840
798
Arad
YAHOO
alex2_ar
LOCATION
Arad
Si noutatile Amintiri Feroviare la evenimentul HGD, am filmat toate prezentarile modelelor din cutia cu surprize:
Pentru a vedea acest conținut avem nevoie de acceptul tău pentru a seta cookie-uri terțe.
Pentru mai multe informații detaliate, vezi pagina noastră cookie-uri.

[img=https://youtu.be/NoXEs3SV3cI?si=EZCdq2-4bN3nrH18]View: https://youtu.be/NoXEs3SV3cI?si=EZCdq2-4bN3nrH18[/img]
 
Multe 'noutati' care trebuiau sa apara de ceva timp. Este bine ca apar si acum.
Sper in schimb sa renunte la atatea inmatriculari obscure ale EA si sa scoata variante 'clasice' albe cu capete rosii.
Si sa se gandeasca la un proiect de EC. Exista conversii si print-uri 3D dar vrem una normala, 'de fabrica.'
 
Din cele peste 900 bucăți fabricate la EP Craiova, ar fi păcat să se rezume doar la cateva modele. Vezi modelele germane, cu o grămadă de înmatriculări pe același model.
Un EC "de fabrică" ar fi binevenit.
 
Pe aceeasi tema, doresc sa prezint proiectul meu de sunet pentru locomotiva LEMA. Acest proiect a insumat aproximativ 100 ore de lucru adunate in ultimul an si reprezinta: plimbarile in tara sa inregistrez locomotiva, procesarea fisierelor audio si optimizare pentru difuzoarele din machete, precum si in final creearea de proiect de sunet pentru decodoarele ESU impreuna cu algoritmii ce reproduc comportamentul real al locomotivei, in macheta. Iar ca si noutate am adaugat in paralel si videouri din locomotiva in paralel cu cele de pe macheta, pentru o mai buna intelegere a functiilor.

De asemenea este si bilingv, Romana-Engleza.

P.S. sa va bucurati de acest proiect de sunet in machetele voastre, la fel de mult ca si mie sa il fac



Spor la vizionat.

Pentru a vedea acest conținut avem nevoie de acceptul tău pentru a seta cookie-uri terțe.
Pentru mai multe informații detaliate, vezi pagina noastră cookie-uri.

[img=https://www.youtube.com/watch?v=yxg7gzdY-0E]View: https://www.youtube.com/watch?v=yxg7gzdY-0E[/img]
 
Eu il astept pe ala pt charming. La cat este de misto locomotiva, e pacat sa stea cu DA-ul generic. Pe net s-au dus cam peste tot, nu am mai dat de ele noi nici la pokemon nici pe E-bay