Noutăți 2019

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Calitatea in mod normal nu ar trebui sa se schimbe.

Eu unul am auzit tot felul de povesti despre matritele locomotivei, ca sunt in litigiu, ca au ramas printr-o fabrica in China, ca au fost furate... Poate este aceeasi matrita asamblata in aceeasi fabrica, poate este aceeasi matrita recuperata dar asamblata in alta fabrica, poate este o matrita complet noua...
In final pe mine ma intereseaza sa fie calitate buna, sa ruleze fara probleme si sa fie cat mai aproape de prototipul real.
 
PIKO - sine cu traverse din beton


PIKO ICE 4

 
  • Like
Reacții: sesamcave
"Balt-Orient-Express" la scara N
Minitrix - Article No. 15996
125866cdcaef61129cef35b9d06f70b61534226427.jpg
 
din nou EA-uri in vitrina. acum sa le vedem si pe rafturi in magazine.
 
Mai aparea prin catalog (anul trecut cred) si varianta Astra carpatica impreuna cu o garnitura de vagoane. Din moment ce nu apare la expozitie inteleg ca au renuntat la model sau a expirat contractul de licenta cu Astra.
 
Am primit de la un prieten mesaj ca se fac inscrieri pe site-ul T.A. la locomotiva 060 DA 001 , 60 de ani de tractiune diesel in Romania produsa de Albert Modell
La acest model m-am inscris si eu pentru ca reprezinta ceva cu adevarat important in istoria CFR, care merita de avut in colectie.
Daca ar aparea un EA 001 si un EC 001 , da m-as baga si eu la o cheltuiala in plus.
 
Nu este de bine.
Or sa dea conflict pe diorama din motiv de inmatriculare identica ;)
 
Ultima editare:
Locomotiva 040 EC chiar lipseste ca model de fabrica... Daca AF reuseste sa scoata anul asta EA-ul atunci poate in 1-2 ani reusesc sa scoata si ECul daca vanzarile vor merge bine.